Toprex 375 SC

Laia toimespektriga süsteemne fungitsiid-kasvuregulaator fomoosi, tsülindrosporioosi ja kuivlaiksuse tõrjeks ning kasvu reguleerimiseks talirapsil.

Toime

Paklobutrasool ja difenokonasool on süsteemsed toimeained, mis imenduvad taime kudedesse ning jaotuvad ühtlaselt taimes. Paklobutrasool on kasvuregulaator, mis imendub taime lehtede ja varte kaudu ning liigub taimemahlaga mööda niinekiu kimpe kasvukuhikutesse ning aeglustab taime vegetatiivset arengut. Difenokonasool imendub kiiresti taime roheliste osade kaudu ja liigub seal rakkude vahel. Difenokonasoolil on tugev ja kauakestev toime haiguste vastu. Kaitseb taime tõhusalt haigustekitaja arengu algfaasis.

Kasvuregulaatorina: sügisesel kasutamisel pidurdab Toprex 375 SC tõhusalt kasvukuhiku väljavenimist ega lase rapsil liiga palju kasvada. Kevadisel kasutamisel pidurdab varre kasvu, tugevdab vart ja muudab taime lamandumiskindlamaks.

Haiguste tõrjel: väga hea mõjuga ristõieliste mustmädaniku e fomoosi (Phoma lingam, Leptosphaeria maculans), tõusmepõletiku (Phoma lingam) ja kuivlaiksuse (Alternaria brassicae) tõrjel ning hea mõjuga tsülindrosporioosi (Cylindrosporium concentricum) tõrjel.

Kasutamisjuhend

Toprex 375 SC-d võib kasutada kaks korda hooaja jooksul: esimene pritsimine sügisel 0,3 l/ha, kui talirapsil on 1-4(6) lehte (BBCH 11-16); teine pritsimine kevadel 0,5 l/ha varsumise algusest (BBCH 31) kuni õiepungade moodustumise lõpuni (BBCH 59).

Toprex 375 SC võib kasutada ka ainult ühe korra hooaja jooksul: kevadel 0,5 l/ha alates 4. lehe faasist (BBCH 14) kuni esimeste õienuppude kroonlehtede värvumiseni (BBCH 59).

Pritsimiskordade arv: 1-2.

Paagisegud

Paagisegus teiste toodetega tuleb esimesena pritsipaaki valada Toprex 375 SC. Täpsema teabe saamiseks fungitsiid-kasvuregulaatori paagisegu sobivuses teiste taimekaitsevahenditega võtke palun ühendust Syngenta Polska Sp. z o.o. edasimüüjaga.

Vee kogus 100-450 l/ha 
Toimeaine 250 g/l difenokonasool, 125 g/l paklobutrasool 
Pakend 5 l, suspensioonikontsentraat (SC) 
Tootja Syngenta Crop Protection AG