Banjo Forte (Registrist kustutatud. Müük lubatud kuni 20.11.2024, ajapikendus kasutamiseks kuni 20.05.2025)

Banjo Forte on süsteemne fungitsiid, mida kasutatakse kartuli-lehemädaniku tõrjeks kartulil.

Toime

Banjo Forte on süsteemne fungitsiid, mis koosneb kahest teineteist täiendavast toimeainest - fluasinaamist ja dimetomorfist. Dimetomorf on lokaalselt süsteemne fungitsiid, millel on kaitse-, ravi- ja spooridevastane toime kartuli-lehemädaniku vastu. Taime sisse satub dimetomorf läbi lehtede ja varte ning jaotub lehepinnale. Toimeaine hävitab patogeenid nakkuse algfaasis. Dimetomorf tagab hea kaitse ka halbades ilmastikutingimustes. Fluasinaam on kontaktse toimega fungitsiid, mis pärsib eoste idanemist, nende idude teket ja seeneniidistiku kasvu, katkestab energia tootmist seenerakkude mitokondrites. Fluasinaam on hea kaitsetoime ja osaliselt ravitoimega. Kuna dimetomorfil ja fluasinaamil on erinev toimemehhanism patogeenide vastu, täiendavad nad väga hästi üksteist, takistades sellega vastupidavate parasitaar-seenerasside teket.

Banjo Forte pakub

  • ideaalset lahendust kartuli-lehemädaniku ja mugula pruunmädaniku vastu
  • tugevat kõrvalmõju valgemädanikule
  • väga head vihmakindlust.

Kasutamisjuhend

Banjo Forte’t kasutatakse kartuli-lehemädaniku vastu kõikidel kartulisortidel. Tootel on kaitsev ja translaminaarne toime.

Kartul

Banjo Forte’t pritsida kulunormiga 0,75-1,0 l/ha mugulate kujunemise algusest kuni lehtede kollaseks muutumiseni (BBCH 40-91). Soovituslik veekulu on 100-400 l/ha. Ooteaeg on 7 päeva ning maksimaalselt võib hooaja vältel pritsida 4 korda (intervalliga 7-14 päeva).

Soovitatav on pritsida profülaktikaks enne esimeste haigusnähtude ilmumist. Haiguste arenemiseks soodsates ilmastikutingimustes on soovitatav pritsimiste intervall 7 päeva. Kui ilmastikutingimused on haiguste arenemiseks ebasoodsad, tuleks esimene pritsimine läbi viia enne taimede kokkupuudet peenarde vahel ja jätkata pritsimist iga 10 päeva järel.

Tõhusaima tulemuse saavutamiseks jälgi, et kogu kartulitaime pind oleks korralikult üle pritsitud.

Vee kogus 100-400 l/ha
Toimeaine fluasinaam 200 g/l, dimetomorf 200 g/l
Pakend 5 l, suspensioonkontsentraat
Tootja ADAMA Makhteshim Ltd