Infinito

Infinito on fungitsiid lehemädaniku ja pruunmädaniku tõrjeks kartulil ning ebajahukaste tõrjeks mitmetel köögiviljadel

Toime

Infinito on süsteemne ja translaminaarsete omadustega fungitsiid kartuli-lehemädaniku ja köögivilju kahjustava ebajahukaste vastu. Infinito on suurepärane preparaat vältimaks resistentsuse tekkimist ka kõige agressiivsematel lehemädanikutekitaja ja ebajahukaste tüvedel. Mõjutab aktiivselt haigustekitajat selle kõikides arengufaasides.

Kasutamisjuhend

Infinito on väga mürgine veeorganismidele, ta võib põhjustada pikaajalist vesikeskkonda kahjustavat toimet. Vihmakindluse saavutab fungitsiid 1 tunni jooksul pärast pritsimislahuse kuivamist lehtedel.

Kartul

Infinito't kasutatakse kartuli lehemädaniku ja mugulate pruunmädaniku tõrjeks. Pritsimine on soovitatav teha ennetavalt, st enne, kui haiguslaigud ilmuvad kartuli lehtedele. Pritsida võib pealsete algarengust kuni mugulate küpsuse alguseni. Tõhusaim toime saavutatakse, kui preparaati pritsitakse kartuli  kasvuperioodi keskel, taimede õitsemise ajal. Sel ajal kasutatakse kõige paremini ära Infinito potentsiaal juba lööbinud lehemädaniku leviku peatamisel, järgneva nakkuse ennetamisel ja alustatakse tõhusalt uute mugulate kaitsmisega. Kui kartulil on juba 1% lehtedest nähtavalt kahjustatud, ei ole soovitatav antud toodet kasutada. Infinito sobib suurepäraselt kasutamiseks lehemädanikutõrje programmides vaheldumisi teiste fungitsiididega. Resistentsuse tekkimise vältimiseks haigustekitajal soovitatakse Infinito pritsida mitte rohkem kui 3 korda järjest.

Haigused Kulunorm, l/ha Vee kogus, l/ha Pritsimiste arv Intervall, p Ooteaeg, p
Lehemädanik, mugulate pruunmädanik 1,2 - 1,6 200 - 400 4 7 - 12 7

Paagisegud

Infinitot võib kasutada paagisegudes koos teiste taimekaitsevahenditega või mikroelementidega.

Vee kogus 200-400 l/ha, sõltuvalt pritsimistingimustest
Toimeaine fluopikoliid 62,5 g/l, propamokarbhüdrokloriid 625 g/l
Pakend 0,5 l ja 15 l,  suspensioonkontsentraat
Tootja Bayer CropScience AG