Infinito

Infinito on fungitsiid lehemädaniku ja pruunmädaniku tõrjeks kartulil ning ebajahukaste tõrjeks katmikala kurgil, peakapsal, lillkapsal, brokkolil, brüsseli kapsal, sibulal ja porrul. 

Toime

Infinito on süsteemne ja translaminaarsete omadustega fungitsiid kartuli-lehemädaniku ja köögivilju –  kasvuhoone kurki, porrut ja kapsast – kahjustava ebajahukaste vastu. Infinito on suurepärane preparaat vältimaks resistentsuse tekkimist ka kõige agressiivsematel lehemädanikutekitaja ja ebajahukaste tüvedel. Mõjutab aktiivselt haigustekitajat selle kõikides arengufaasides.

Kasutamisjuhend

Infinito on väga mürgine veeorganismidele, ta võib põhjustada pikaajalist vesikeskkonda kahjustavat toimet. Vihmakindluse saavutab fungitsiid 1 tunni jooksul pärast pritsimislahuse kuivamist lehtedel.

Kartul

Infinito't kasutatakse kartuli lehemädaniku ja mugulate pruunmädaniku tõrjeks. Pritsimine on soovitatav teha ennetavalt, st enne, kui haiguslaigud ilmuvad kartuli lehtedele. Pritsida võib pealsete algarengust kuni mugulate küpsuse alguseni. Tõhusaim toime saavutatakse, kui preparaati pritsitakse kartuli  kasvuperioodi keskel, taimede õitsemise ajal. Sel ajal kasutatakse kõige paremini ära Infinito potentsiaal juba lööbinud lehemädaniku leviku peatamisel, järgneva nakkuse ennetamisel ja  alustatakse tõhusalt uute mugulate kaitsmisega. Kui kartulil on juba 1% lehtedest nähtavalt kahjustatud, ei ole soovitatav antud toodet kasutada. Infinito sobib suurepäraselt kasutamiseks lehemädanikutõrje programmides vaheldumisi teiste fungitsiididega.

Haigused Kulunorm, l/ha Vee kogus, l/ha Pritsimiste arv Intervall, p Ooteaeg, p
Lehemädanik, mugulate pruunmädanik 1,2 - 1,6 200 - 400 4 7 - 12 7

Kurk

Infinito´t kasutatakse kurgi ebajahukaste tõrjeks, pritsides haigust ennetavalt siis, kui tingimused on ebajahukaste levikuks soodsad. Pritsida võib taime külgvõrsete ilmumisest kuni kasvuaja lõpuni.

Kasvukoht Haigused Kulunorm Lahuse kulu, l/ha Pritsimiste arv Intervall, p Ooteaeg, p
Kasvuhoone Kurgi ebajahukaste 0,14% lahus 500 - 1400 3 10 3

Peakapsas, brüsseli kapsas, lillkapsas, brokoli

Kapsa ebajahukaste tõrjeks pritsitakse haigust ennetavalt siis, kui tingimused on ebajahukaste levikuks soodsad. Pritsida võib pea moodustamisest kuni pea kasvu lõpuni. Pritsimislahuse paremaks kleepumiseks lehtedele on soovitatav paagisegusse lisada märgajat.

Haigused Kulunorm, l/ha Lahuse kulu, l/ha Pritsimiste arv Intervall, p Ooteaeg, p
Kapsa ebajahukaste 1,6 300 - 600 3 10 - 14 14

Porrulauk

Infinito't pritsitakse ebajahukaste profülaktikaks siis, kui tingimused on ebajahukaste levikuks soodsad. Pritsida võib lehekodariku moodustumisest kuni kasvu lõpuni. 

Haigused Kulunorm, l/ha Lahuse kulu, l/ha Pritsimiste arv Intervall, p Ooteaeg, p
Ebajahukaste 1,6 500 2 14 - 21 14

Sibul

Pritsitakse ebajahukastet ennetavalt, kui tingimused on soodsad ebajahukaste levikuks. Pritsitakse lehekodariku moodustumisest kuni kasvu lõpuni. 

Haigused Kulunorm, l/ha Lahuse kulu, l/ha Pritsimiste arv Intervall, p Ooteaeg, p
Sibula-ebajahukaste 1,6 300 - 400 3 7 7

Paagisegud

Infinito’t võib kasutada paagisegudes koos teiste taimekaitsevahenditega või mikroelementidega.

Vee kogus 200-400 l/ha, sõltuvalt pritsimistingimustest
Toimeaine fluopikoliid 62,5 g/l, propamokarbhüdrokloriid 625 g/l
Pakend 0,5 l ja 10 l,  suspensioonkontsentraat
Tootja Bayer CropScience AG