Previcur Energy

Previcur Energy on süsteemne fungitsiid köögiviljade ja dekoratiivtaimede haiguste tõrjeks kasvuhoones; samuti seenhaiguste tõrjeks avamaal kasvaval salatil, lühiviljalisel avamaakurgil (kornišon), redisel ja dekoratiivtaimedel.

Toime

Previcur Energy kaitseb kurki, suvikõrvitsat, baklažaani, melonit, arbuusi, tomatit, paprikat, salatit, redist, pea-, leht- ja lillkapsast ning dekoratiivtaimi nende kasvu algfaasis kahjustavate haiguste eest (Phytophthora, Pythium, Aphanomyces, Peronospora, jt). Previcur Energy sisaldab kahte, teineteist täiendavat toimeainet. Propamokarb  peatab seene rakumembraani moodustumise; pidurdab seene mütseeli kasvu, samuti seeneeoste moodustumist ja idanemist. Fosetüül stimuleerib taimede loomulikku kaitsesüsteemi. Fosetüül aitab ka nakkust ennetada, peatades spooride idanemise ja taimesse tungimise, lisaks omab ka ravivaid omadusi-  pidurdab eoste vabanemist eoskotist ning peatab mütseeli arengu.

Kasutamisjuhend

Previcur Energy kasutamisvõimalused:
1)Kastmisel ja substraadi töötlemisel kasvuhoones- pea-, lill- ja lehtkapsas, kähar endiivia, põldkännak e lambasalat.
2) Substraadi kastmine + tilkkastmine kasvuhoones - tomat, baklažaan, kurk, suvikõrvits, paprika, melon, arbuus.
3) Substraadi kastmine kasvuhoones + pritsimine lehe kaudu kasvuhoones ja avamaal- salat, lühiviljaline avamaakurk (kornišon), redis, dekoratiivtaimed.

Substraadi kastmine: kastetakse 1–2 korda, kulunorm on sõltuvalt kultuurist 3-6 ml/m2, töölahus 0,15% - 0,3%, intervall 7–10 päeva. Lahuse kulu 2 l/m2 (20000 l/ha).
Tilkkastmine: sõltuvalt kultuurist ja substraadist 1-4 tilkkastmiskorda alates teisest lehepaarist kulunormiga 0,1-0,3 ml/m2. Töölahuse kulu: 1000-3000 l/ha.
Pritsimine: pritsitakse 1-2 korda kulunormiga 2,5 l/ha. Töölahuse kulu 400-1000 l/ha.

Ooteaeg on sõltuvalt kultuurist 3 – 14 päeva. Pea-, lill ja lehtkapsal, kähar endiivial, põldkännakul e lambasalatil ja dekoratiivtaimedel ooteaeg puudub.

Laiendatud kasutusala väikese kasvupinnaga kultuurile: harilik kuusk, harilik mänd ja arukask katmikala külvides seenhaiguste (tõusmepõletik, võrselaiksus) tõrjeks. Kulunorm on 6,0 l/ha ning lubatud on teha 3 pritsimist. Pritsimine okaspuudkülvidel 2-4 nädalat pärast külvamist ja kasekülvidel pärast tärkamist 30 päevase vahega.

 

Toimeaine propamokarb 530 g/l,  fosetüül 310 g/l
Pakend 1L, vesilahus
Tootja  Bayer CropScience AG