Delan Pro

Delan Pro fungitsiid õuna- ja pirnipuudel õunapuu-kärntõve ja pirnipuu-kärntõve tõrjeks.

Toime

Delan Pro sisaldab kahte erinevat toimeainet. Ditianoon ja kaaliumfosfonaadid on mõlemad efektiivsed kärntõve vastu, mistõttu saavutatakse kärntõve tõrjel veel parem ja stabiilsem mõju. Samuti väldib kahe toimeaine sidumine resistentsuse arenemist. Ditianoon on ainulaadse struktuuri ja kontaktse toimega ennetav fungitsiid, mis toimib mitmekülgse inhibiitorina. Kaaliumfosfonaadid on ainulaadse mõjuga süsteemsed fungitsiidid.

Kasutamisjuhend

Delan Pro’d kasutatakse õunapuu kärntõve (Venturia inaequalis) ja pirnipuu-kärntõve (Venturia pirina) tõrjeks. Optimaalseks haiguse tõrjeks ja resistentsuse vältimiseks tuleb Delan Pro’d kasutada ennetavalt.

Maksimaalne kulunorm: 2,5 l/ha kasutuskorra kohta.

Pritsimist võib teha pungade puhkemisest kuni viljade valmimise alguseni (kasvufaasid BBCH 53/07-81). Maksimaalne pritsimiskordade arv hooajal on 6. Minimaalne intervall pritsimiste vahel on 8 päeva. Pritsimise intervall kohandatakse vastavalt haiguse survele, ilmastikule ja lehtede kasvule.

Koristuseelne ooteaeg on 35 päeva.

Katsetatud kultuuridel ei ole kahjustusi täheldatud, kuid soovitatav on toodet enne kogu viljapuuaias kasutamist proovida väikesel alal. Tundlikkus võib erineda sõltuvalt sordist, pritsimise ajast, toitainete seisundist jne.

Paagisegud

Laboratoorsete katsete põhjal sobib Delan Pro füüsikaliselt ja keemiliselt kokku järgmiste taimekaitsevahenditega: Topas 100 EC, Difcor 250 EC, Chorus 50 WG ja Fastac 50. Ära sega lubiväävliga. Ära sega väävliga päikselise ilmaga. Ära töötle õli sisaldavate toodetega enne või pärast Delan Pro’ga töötlemist. See võib jätta viljadele laigud. Ära sega õli sisaldavate või leeliseliste toodetega (lubi).

Toimeaine ditianoon 125 g/l, kaaliumfosfonaadid 561 g/l
Pakend 5 l, suspensioonikontsentraat (SC)
Tootja BASF