Topas 100 EC

Topas 100 EC on profülaktilise ja raviva toimega süsteemne fungitsiid erinevatele kultuuridele jahukaste ja roostehaiguste, aga ka viljapuu-mustvähi, laikpõletike ja pruunmädaniku tõrjeks.

Kasutamisjuhend

Topas'i on lubatud kasutada viljapuude, marjapõõsaste, maasikate, viinamarjade, kurgi, kasvuhoone tomati ja paprika, kõrvitsa, suvikõrvitsa, meloni, arbuusi, dekoratiivtaimede ning metsaistikute, tamme-, vahtra- ja viirpuuistikute kaitseks.

Topas'i võib kasutada taimede õitsemise ajal. Sel juhul pritsitakse hommiku- ja õhtutundidel pärast mesilaste ja teiste kasulike putukate lendluse lõppu.

Karusmari, punane sõstar, must sõstar

(jahukaste, rooste, lehelaiktõved)

Kulunorm 0,5 l/ha. Jahukaste puhul on vee kulu 300-500 l/ha. Rooste ja lehelaiktõve puhkudel 500 l/ha. Pritsimiste arv on 2, pritsimiste vaheline intervall 7 päeva. Pritsida tuleb enne õitsemist kuni pärast saagi koristamist, enne lehtede langemist. Ooteaeg 20 päeva.

Kurk

(jahukaste, laikpõletik)

Kulunorm 0,5 l/ha. Vee kulu 500 l/ha. Pritsimiste arv 2. Avamaal pritsida enne õitsemist kuni viljade täisküpsuse saavutamiseni, katmikalal enne õienuppude moodustumist kuni viljade täisküpsuse saavutamiseni, enne haiguse ilmumist. Pritsimisete vaheline intervall on 8 päeva. Ooteaeg 3 päeva.

Ilutaimed

(jahukaste, roosted)

Kulunorm 0,5 l/ha. Vee kulu on 500 l/ha. Lubatud on pritsida 1 kord. Pritsida esimeste haigustunnuste ilmumisel.

Kirsipuud

(lehepõletik, lehevarisemistõbi,viljapuu mustvähk)

Kulunorm 0,5 l/ha. Vee kulu 500 l/ha. Maksimaalne pritsimiste arv on 1. Pritsida võib pärast saagi koristamist.

Maasikas

(jahukaste, maasika- laikpõletik )

Kulunorm 0,5 l/ha. Vee kulu on 300 - 500 l/ha. Avamaal on lubatud pritsida 1 kord, kastmikalal 2 korda 10-päevase intervalliga. Pritsitakse roheliste õienuppude faasist kuni kasvuperioodi lõpuni. Ooteaeg 3 päeva.

Tomat, paprika (kasvuhoones)

(jahukaste, pruun- mädanik, laikpõletik )

Kulunorm 0,5 l/ha. Vee kulu on 500 l/ha. Lubatud on pritsida 2 korda 10-päevase intervalliga. Pritsitakse enne õienuppude ilmumist kuni täisküpsuse saavutamiseni. Ooteaeg 3 päeva.

Kõrvits, suvikõrvits, melon, arbuus

(jahukaste, laikpõletik)

Kulunorm 0,5 l/ha. Vee kulu on 500 l/ha. Lubatud on pritsida 2 korda 8-päevase intervalliga. Pritsitakse enne õitsemist kuni täisküpsuse saavutamiseni. Ooteaeg 3 päeva.

Õunapuud, pirnipuud

(jahukaste, viljapuu mustvähk)

Kulunorm 0,5 l/ha. Vee kulu 500 l/ha. Pritsimiste arv 1. Pritsitakse enne haiguse ilmumist, viljade moodustumise algusest kuni täisküpsuseni. Ooteaeg 14 päeva.

Viinamari

(jahukaste, laikpõletik)

Kulunorm 0,3 l/ha. Vee kulu 300 l/ha. Lubatud pritsida 3 korda. Pritsimiste vaheline intervall on 8-päeva. Pritsitakse esimest haigustunnuste ilmumisel, kasvuperioodi algusest (3. leht avanenud) kuni viljade valmimise keskpaigani. Ooteaeg 28 päeva.

Paagisegud

Võib kasutada segus neutraalse reaktsiooniga fungitsiidide ja insektitsiididega.

Etikett

Ohutuskaart

Vee kogus 300-500 l/ha
Toimeaine penkonasool 100 g/l
Pakend 250 ml, emulsioonikontsentraat
Tootja Syngenta