Elumis 105 OD

Elumis 105 OD on herbitsiid üheaastaste kaheiduleheliste umbrohtude ning kõrreliste, sh orasheina, tärkamisjärgseks tõrjeks maisil.

Toime

Elumis 105 OD sisaldab süsteemseid toimeaineid mesotrioon ja nikosulfuroon. Toimeaine mesotrioon imendub kiiresti taimedesse nii lehtede kui juurte kaudu ning mõjub ka taimedele, mis tärkavad vahetult pärast pritsimist. Mesotrioon pärsib taimede klorofülli tootmist. Kokkupuutel toimeainega peatub tundlike taimeliikide kasv koheselt ning kloroos võib ilmneda juba mõne päeva jooksul. Toimeaine mõju on nähtav nädal pärast pritsimist, mil algab taimede närbumine alates aktiivselt kasvavatest taimeosadest. Toimeaine mõjub enamikele üheaastastele laialehelistele umbrohtudele ning mõningatele kõrrelistele.

Nikosulfuroon imendub taime peamiselt lehtede kaudu, kuid vähesel määral ka juurte kaudu. Toimeaine koguneb taime meristeemis ning takistab ensüümi atsetolaktaadi (ALS) sünteesi. Tundlike taimede kasv peatub mõne tunni jooksul pärast pritsimist. Taimed värvuvad kollaseks või punaseks mõne päeva kuni 2 nädala jooksul. Tärkamisjärgsel kasutamisel mõjub nikosulfuroon paljudele üheaastastele kõrrelistele umbrohtudele, mõnedele mitmeaastastele kõrreliste liikidele ning teatud laialehelistele umbrohtudele.

Parim tulemus saavutatakse, kui pritsimise ajal on soodsad ilmastikutingimused ja taimed kasvavad aktiivselt. Lõplik toime saabub 2 nädala jooksul.

Kasutamisjuhend

Kasuta nii silo- kui teramaisil kevadel 2-8 lehe faasis (BBCH 12-18). Pärast pritsimist võib esineda kultuuri lehtede ajutist värvimuutust, kuid see ei kahjusta saadavat saaki ega selle kvaliteeti.

Lubatud kasutada 1 kord 2 aasta jooksul.

Kultuur Kulunorm, l/ha Kasutamise aeg Pritsimiskordade arv
Mais 1,0 2-6 lehte (BBCH 12-16) 1 kahe aasta jooksul
1,5* 3-8 lehte (BBCH 12-18)

* Raskemini tõrjutavate laialeheliste umbrohtude (erilehine linnurohi, konnatatar) ja orasheina tõrjeks kasuta kulunormi 1,5 l/ha.

Piirangud järelkultuuridele puuduvad. Enne tundlike kultuuride (suhkrupeet, suviraps, hernes) külvamist on soovitatav sügisel künda. Kultuuri hävimise korral võib samal aastal ümberkülvina külvata ainult maisi.

Vee kogus 100-400 l/ha
Toimeaine 75 g/l mesotrioon, 30 g/l nikosulfuroon
Pakend 5 l, õlidispersioon (OD)
Tootja Syngenta