Maister® Power OD

Maister Power OD on laia toimespektriga herbitsiid kaheiduleheliste ja lühiealiste kõrreliste umbrohtude tõrjeks maisil.

Toime

Maister Power OD sisaldab kolme toimeainet, mis tõrjub tõhusalt paljusid kaheidulehelisi umbrohtusid (sealhulgas sellist maisi põllust raskesti tõrjutavat umbrohtu nagu konnatatar) ning kõrrelisi umbrohtusid, sealhulgas harilik orashein ja tähkjas kukehirss. Preparaat sisaldab uut lisaainet tsüprosulfamiid, mis kaitseb maisitaimi nii juurte kui lehtede kaudu omastatava herbitsiidi kahjustuse eest. 

Kõik toimeained mõjuvad läbi roheliste taimeosade, vähesel määral omastavad taimed neid ka mullast juurte kaudu. Kudede närbumine algab kohe pärast toimeainete imendumist taimesse. Sõltuvalt umbrohuliigist ja ilmastikutingimustest hukkuvad taimed täielikult 2 kuni 4 nädala vältel pärast pritsimist. Maister Power OD mõjub kõige tõhusamalt noortele, aktiivselt kasvavatele umbrohtudele.

Preparaadi mõju pidurdavad kasvustressi põhjustav põud või madal temperatuur, aga ka tugev vahakiht taime lehtedel. 

Kasutamisjuhend

Maister Power OD pritsitakse maisipõllule, kui umbrohud on tärganud ja maisil on 2 kuni 6 lehte (BBCH 12-16). Ülekasvanud umbrohud on keemilisele tõrjele vähem vastuvõtlikud. Kui maisil on rohkem kui 6 lehte, imendub läbi rohelise taime pinna rohkem toimeaineid maisi kudedesse ning suureneb oht, et kultuuril tekib kasvupidurdus. Kui Maister Power OD-d kasutatakse õigeaegselt, vastavalt registreeritud soovitatud pritsimisajale, ei ole koristusajal kultuuris toimeainete jääke.

Kulunorm on 1,0-1,5 l/ha. Lubatud on pritsida 1 kord vegetatsiooniperioodil.

Paagisegud

Maister Power OD-d võib segada enamike insektitsiidide, fungitsiidide ja teiste herbitsiididega. Mikroväetiste, OD-formulatsiooni insektitsiidide (nt Proteus OD) ja Maister Power OD pritsimise vahele on soovitatav jätta 7 päevane intervall, et vältida fütotoksilisust ja võimalikku kasvuseisakut maisi taimedes.

Vee kogus 200-300 l/ha
Toimeaine foraamsulfuroon-naatrium 31,5 g/l, metüüljodosulfuroon-naatrium 1 g/l, metüültieenkarbasoon 10 g/l
Pakend 5 l, õlidispersioon
Tootja Bayer CropScience AG