Novitron DAMTec

Novitron DAMTec on kontaktse toimega herbitsiid kaheiduleheliste ja mõnede üheiduleheliste umbrohtude tõrjeks põldoal, kartulil ja hernel enne taimede idanemist.

Toime

Novitron DAMTec mõjutab kaheidulehelisi ja mõningaid üheidulehelisi taimi vaid ENNE idanemist. Sisaldab kahte toimeainet: klomasooni ja aklonifeeni, mis pärast maapinnale pritsimist moodustavad kile ning kleepuvad tugevasti mullaosakestega. Idanevad umbrohutaimed tungivad läbi herbitsiidiga kaetud mullapinna ja herbitsiid absorbeerub neisse võrsete ja juurte kaudu. Toimeaine klomasoon pärsib karotenoidide biosünteesi. Karotenoidide pigmendid assimileeruvad valguse energiat fotosünteesi protsessi käigus ja kaitsevad taime kahjulike radikaalide eest. Karotinoidide sünteesi blokeerimise tõttu muutub idanev umbrohi valgeks ja närbub kiiresti.

Väga tundlikud umbrohud: talirapsi isekülv, põld-lõosilm, kukemagun, põldpiimohakas, verev iminõges, kahar kirburohi, põld-litterhein, harilik hiirekõrv, harilik kesalill, põldmailane, põldrõigas, vesihein, linnurohi, põldsinep, pärsia mailane, harilik ristirohi, harilik kirburohi, teekummel, tähkjas rebashein, harilik ogaõun, harilik piimalill, harilik kassitapp.

Kasutamisjuhend

Väga oluline on pritsida Novitron DAMTec'i ettenähtud ajal, mis on kohe pärast külvi kuni tärkamiseni. Et vältida pärast pritsimist tekkiva kile kahjustamist, ära tee pinnakobestamise töid.

Novitron DAMTec'i võib kasutada ainult üks kord hooaja jooksul.

Kulunorm: 2,4 kg/ha. Soovitatav pritsimisvee kogus: 200-400 l/ha.

Hernes ja põlduba: parim aeg pritsida on 2 päeva jooksul pärast külvi.
Kartul: parim aeg pritsida on pärast kartuli maha panekut ja vao moodustamist, kuid mitte hiljem kui 5 päeva enne kartuli varte maapinnale ilmumist.

Novitron DAMTec'i ei tohi kasutada kasvuhoones ega muudel katmikaladel.

Tähelepanu! Rohkelt orgaanilisi aineid sisaldavas ja kuivas jämedas mullas võib herbitsiidi mõju umbrohtudele väheneda. Kerge liivase pinnase puhul tuleb vältida üleliigset pritsimist. Pärast pritsimist võib tugev vihm põhjustada kultuurtaimede lehtede kahvatumist (klorootilised laigud mööduvad saaki negatiivselt mõjutamata). Tugeva vihmasaju prognoosi korral on soovitatav pritsimine edasi lükata.

Vee kogus 200-400 l/ha
Toimeaine aklonifeen, 500 g/kg (50%) ja klomasoon, 30 g/kg (3%)
Pakend 12 kg, vees dispergeeruvad graanulid
Tootja FMC