Temsa SC

Temsa SC on laia toimespektriga maisi tärkamisjärgne herbitsiid üheaastaste kaheiduleheliste umbrohtude ja tähk-kukehirsi tõrjeks.

Toime

TEMSA SC toimeaine mesotrioon imendub nii lehtede kui ka juurte kaudu ning levib nii lehe tipu kui ka taime juurte suunas. Visuaalne mõju avaldub umbrohtudel lehtede heledaks muutumises ja põhjustab umbrohu meristeemsete kudede kärbumist. Esimesi sümptomeid võib täheldada 5-7 päeva möödudes. Kahjustatud umbrohutaimed närbuvad kahe nädala jooksul.

Mesotrioon on efektiivne järgnevatele umbrohtudele:

  • tähk-kukehirss ja üheaastased kaheidulehelised umbrohud nagu tähkjas rebashein, valge hanemalts, harilik kesalill, verev iminõges, põldkannike , põld-konnatatar, (Polygonum spp.), põld-litterhein, harilik punand, kare kõrvik, koeraputk, must maavits, vesihein, roomav madar ehk virm ja isekülvanud raps ning päevalill.

TEMSA SC suhtes tundlikud umbrohud on:

  • tähk-kukehirss, põldkannike, põld-konnatatar, roomav madar ehk virm.

Kasutamisjuhend

TEMSA SC parim kasutusaeg on kui tähk-kukehirss on 1-2 pärislehe faasis (BBCH 11-12), üheaastased kaheidulehelised umbrohud 2-4 pärislehe faasis (BBCH 12 – 14) ja roomav madar ehk virn ühe pärislehe faasis (BBCH 11).

Kulunorm on 1,5 l/ha, vee kulu 300 l/ha. Pritsida pärast tärkamist maisi 2-8 lehe faasis (BBCH 12-18). Tööoode puudub. Toodet võib kasutada üks kord hooajal.

Järgnevate kultuuride osas piirangud puuduvad. Künna enne kaheiduleheliste vahekultuuride ja tundlike kaheiduleheliste kultuuride (nt suhkrupeet, hernes, raps, päevalill ja köögiviljad) kasvatamist.

 

Vee kogus 300 l/ha
Toimeaine mesotrioon 100 g/l (9,22%)
Pakend 5 l, suspensioonikontsentraat (SC)
Tootja Globachem NV