Stomp CS

Stomp CS on süsteemne mullaherbitsiid üheaastaste kaheiduleheliste ja kõrreliste umbrohtude tõrjeks ristiku, lutserni, herne ja kõrreliste allakülviga suviteraviljadel, samuti köögiviljadel.

Toime

Stomp CS on mullaherbitsiid, mis tungib taime juurte kaudu ning tärkamisjärgsel kasutamisel ka lehtede ja varte kaudu. Stomp’i jäägid on pikaajalise mõjuga, aidates hästi tõrjuda pritsimisjärgselt tärganud umbrohtusid.

Herbitsiidi toime on tõhus:

  • kõrrelistele umbrohtudele – rukki-kastehein, aas-rebasesaba, murunurmikas;
  • kaheidulehelistele ja laialehelistele umbrohtudele – roomav madar e virn, vesihein, põldlõosilm, kõrvikud, iminõgesed, mailased, kummelid, kannikesed.

Vähem tõhus on preparaat hästi arenenud juurestikuga umbrohtudele. Juurest kasvavatele mitmeaastastele umbrohtudele mõju puudub.

Kasutamisjuhend

Stomp CS mõjub kõige paremini tärkamiseelsest ajast kuni umbrohtude 2 lehe faasini. Tõrjeefekt on suurem, kui umbrohud on väikesed ja muld niiske. Külvatud seemned peavad olema mullaga hästi kaetud, külvisügavus vähemalt 2 cm. Pärast külvi pritsida nii ruttu kui võimalik enne kultuuri ja umbrohtude tärkamist.

Maksimaalne lubatud töötlemiste arv Stomp’iga on 1.

Lutserni, ristiku, herne ja kõrreliste allakülvid

Kulunorm: Stomp CS 0,9 l/ha + Basagran 480 1,0 - 2,0 l/ha. Pritsitakse tärkamiseelselt või kohe pärast tärkamist (BBCH 00-13, kuni 3. leheni). Ooteaeg 42 päeva.

Hernes (puhaskülv)

Kulunorm 1,0 – 2.2 l/ha. Töödeldakse tärkamiseelselt või kohe pärast tärkamist (BBCH 00-13, kuni 3. leheni).

Uba

Kulunorm 1,0 – 1,45 l/ha. Pritsida tärkamiseelselt või kohe pärast tärkamist (BBCH 00-13, kuni 3. leheni).

Paagisegud

Herbitsiid on paagisegus kasutatav herbitsiidiga Basagran®.

Vee kogus 200-400 l/ha,  olenevalt pritsimistingimustest
Toimeaine pendimetaliin 455 g/l
Pakend 1 l, 10 l, kapselsuspensioon (CS)
Tootja BASF