ZM-Grow

ZM-Grow on kaaliumit, mangaani, tsinki ning väävlit sisaldav vedelväetis, mis sobib leheväetiseks ja seemnete külvieelseks töötlemiseks.

Vastavalt Euroopa Liidu määrusele (EÜ) 889/2008 sobib ZM-Grow mahepõllumajanduses kasutamiseks.

Kaalium (K) reguleerib vee tasakaalu taime rakkudes, omab olulist rolli suhkrute moodustumisel ning tagab saagi valmimise ühtlikkuse. Mangaan (Mn) aktiveerib suhkrute kogunemist säilitusorganitesse (nt juurtesse) ja valkude talletumist teradesse. Lisaks võimaldab saavutada optimaalse ligniini sisalduse, mis muudab taime mulla kaudu levivatele haigustele vähem vastuvõtlikuks. Tsink (Zn) on vajalik valkude ja süsivesikute tootmiseks ning on oluline kasvuhormoon auksiini sünteesil. Optimaalne auksiini tase aitab kaasa lehestiku arengule. Väävel (S) parandab lämmastiku omastamist ning mõjutab otseselt saagi kvaliteeti.

Toote iseloomustus:

  • ökoloogiline
  • sisaldab taimele olulisi elemente (K, Mn, Zn, S)
  • taimedele ohutu ning hea segunevusega paagisegudes
  • sobib teiste väetiste ja taimekaitsevahendite segupartneriks

ZM Grow sobib teraviljadele, maisile ja heintaimedele. Seemnete külvieelne töötlemine varustab taime algarenguks vajalike tsingi ja mangaaniga, mis omakorda aitab kaasa tervete võrsete moodustumisele ja rohelise lehestiku säilimisele kogu kasvuperioodi jooksul. Suureneb vastupanuvõimet mulla kaudu levivatele haigustele, näiteks juuremädanikule.

Heintaimede puhul on iga uue niite leheväetamine kõige kulutõhusam viis suurendamaks mikrotoitainete sisaldust taimedes.


Kasutamisjuhend

Kasutusnorm jääb tavaliselt vahemikku 2-3 l/ha kohta. Täpse vajaduse saab välja selgitada peale mulla- ja taimeanalüüside teostamist ning analüüsimist.

Teraviljad

Kasutada alates kolme lehe faasist kuni lipulehe faasini. Mõõduka kuni tõsise toitainete puuduse korral teostada teistkordne väetamine 7-14 päeva pärast.

Heintaimed (karjamaa)

Pritsida 10-14 päeva enne karjatamist ning vajadusel tegevust 10-14 päeva tagant korrata. Oluline on silmas pidada, et väetamise ja karjatamise vahele peab jääma minimaalselt 10 päeva.

Heintaimed (silo, hein)

Väetada kevadel kohe kasvu alguses. Vajadusel korrata 10-14 päeva tagant või peale igat niidet uue saagi kasvu alguses.

Silomais

Õige aeg väetamiseks on kasvuperioodi algus, sest siis vajab silomais kõige enam tsinki.

Põlduba

2 l/ha 4-6 lehe faasis. Vee kogus miinimaalselt 200 l/ha.

Hernes

2 l/ha 4-6 lehe faasis. Vee kogus miinimaalselt 200 l/ha.

Paagisegud

Paagisegus lisatakse 2-3 liitri ZM-Grow kohta vähemalt 200 liitrit vett. Järgida üldiseid paagisegude valmistamise tavasid ja nõudeid.

Toodet hoiustada suletud pakendis, jahedas ja hästi ventileeritud ruumis. Temperatuur üle 35 °C ei ole toote hoiustamiseks sobiv.


Teraviljaseemnete töötlemine mikroelementidega

Seemneid töödeldakse erinevatel põhjustel. Tavaliselt soovitakse kaitsta seemneid haiguste eest, töödeldes neid fungitsiidide ja herbitsiididega. Toodet on lubatud kasutada mahepõllumajanduslikus tootmises.

Loe teraviljaseemnete töötlemisest mikroelementidega lähemalt >>>


Koostis

Toitainete sisaldus massiprotsentides ja mahukaaluna

Toitaine Massi% Mahukaal, g/l
Kaalium (K)   12-15
Mangaan (Mn) 4,7-6,2 65-85
Tsink (Zn) 4,7-6,5 65-90
Väävel (S) 5,8-8,7 80-120

Kondensaadi pH 3,8-4,1
Valmislahuse pH 4,5-6,5

Pakend 10 l
Tootja Tracegrow Oy