Paagisegu valmistamine

Tahaksid oma põllu- või aiakultuurile ühe korraga anda nii põhi- kui lisaväetisi, võib-olla on probleem ka pestitsiididega. Kuidas käib paagisegu valmistamine ja millises järjekorras lisada erinevaid preparaate pritsimisveele? Nendele küsimustele leiad vastused altpoolt.

Paagisegu valmistamisel toimi nii:

NB! Paagisegude valmistamisel järgi tootjapoolseid soovitusi ja ettekirjutusi toote etiketil. Kasuta kindlasti isikukaitsevahendeid!
Vähimagi kahtluse korral paagisegu komponentide kokkusobivuse suhtes soovitame teha segamise eelproovi.

  • Täida pritsipaak kolmveerandi ulatuses puhta veega (vee temperatuur vähemalt 10 °C).
  • Pane segaja tööle.
  • Reguleeri vee pH vajalikule tasemele, lisades veepehmendajat. Soovitame kasutada Spray Plusi*. Paagisegudes kasutatava vee optimaalne pH on vahemikus 5-6 ja bikarbonaatide kontsentratsioon 150 ml/l. Vee kareduse määramiseks pöördu Baltic Agro nõustaja või piirkondliku müügiesindaja poole.
    *Sulfuroon-tüüpi herbitsiidide puhul ei ole Spray Plusi lisamine vajalik, sest sulfuroonid toimivad edukalt pH 7 juures. Sulfuroon-tüüpi preparaatidega soovitame kasutada aminohapete kontsentraati Delfan Plus, mis aitab ära hoida herbitsiidi võimalikku fütotoksilist kõrvaltoimet.
  • Vahu tekkimise riski korral lisa vahuvähendajat. Seda võib lisada ka hiljem, kui vaht on juba tekkinud.
  • Alusta ainete lisamist, lisades paaki samal ajal vett nii, et lahus ei muutuks liiga kontsentreerituks (üleküllastunud lahuseks). Jälgi, et lahustamise käigus ei ületaks lahuse kontsentratsioon 10% (maksimaaalselt 1 kg toodet 10 l vee kohta). Segamise ajal on soovitatav hoida segaja töös, kui ei ole antud teistsugust soovitust.

Valmis paagisegu kasuta ära samal päeval.
Pärast pritsimise lõpetamist pööra erilist tähelepanu pritsi pesemisele, kasutades spetsiaalseid pesuvahendeid. Vajadusel pese korduvalt.

Pritsimislahust segades lisa ükshaaval vajalikke aineid (vees lahustuvaid väetisi, pestitsiide, aminohapete preparaate), järgides tabelis toodud ainete segamise järjekorda. Jälgi taimekaitsevahendi ja väetise pakendil olevaid märgistusi (WP, WG, jne).

Järjestus Märgistus Preparaadi vorm Preparaadi liik Näidistooted
1.   Veepehmendaja, pH regulaator    
2. WP Vees lahustuvad pulbrid Tahked vees lahustuvad väetised, pestitsiidid (kõigepealt lahusta
väetis, siis lisa pestitsiid)
Ultrasol, Dr Green, Ferticare, magneesiumsulfaat
3. WG Vees lahustuvad mikrograanulid Kelaadid, pestitsiidid Tradecorp mikroväetised , Ultraferro
4. SC, SE Suspensioonkontsentraadid, suspoemulsioonid Väetised, pestitsiidid Tradebor, Tradebor Mo
5. EC, EW Emulsioonkontsentraadid, emulsioonid (õli vees) Pestitsiidid  
6. SL, SG Vesilahused, vees lahustuvad graanulid Aminohapete preparaadid ja väetised, pestitsiidid, märgajad Folur S, Final K
7. Oils, OD Õlid, õlidispersioonid, pindaktiivsed ained Pestitsiidid, märgajad