IronMax Pro

IronMax Pro on kasutusvalmis sööt tigude ja nälkjate tõrjumiseks põldudel, köögivilja-, puuvilja- ja iluaedades ning kasvuhoonetes.

Toime

Pärast IronMax Pro söömist poevad nälkjad raud(III)fosfaadi toime tõttu maa alla, kus nad surevad, mistõttu surnud nälkjaid näha ei ole.

Kasutamisjuhend

IronMax Pro-d kasutades tuleb kanda isikukaitsevahendeid. Laotada võib mehaanilise puisturi abil või käsitsi. Jälgida, et graanulid ei jääks pidama lehtedele, õitele ega muudele taimeosadele.

Kulunorm: maksimaalne kulunorm ühel kasutuskorral on 7 kg/ha. Kui tõrjet on vaja teha korduvalt, näiteks graanulid süüakse ära või ilmuvad järglased, peab kasutuskordade vahele jääma vähemalt 5 päeva. Vahendit võib ühel kultuuril kasutada maksimaalselt 28 kg/ha aastas.

Parima tulemuse saavutamiseks kasutada enne kahjustuste teket. Üheaastaste kultuuride puhul soovitatakse tõrjet teha enne taimede tärkamist. Toode puistata külviks ettevalmistatud pinnasele.

Kasutamisaja määravad järgmised tegurid:

  • kahjurite avastamine või nende tõenäoline tegevus
  • kahjurite poolt kahjustatavad taimeosad: seemned, kasvavad taimed või koristusküps saak.

Suhkrupeedi, söödapeedi, söögipeedi, kaalika, naeri, porgandi, juurselleri, redise, õlikultuuride, teravilja, muru ja heintaimede kasvatamisel tuleks tõrjevahendit kasutada taimekasvu algetappides, kuna hilisemates kasvuetappides ei pruugi tõrjumisest kasu olla.

Hoiatus! Toote tõhusust Arion lusitanicuse (Hispaania teetigu) tõrjumisel ei ole tõendatud. IRONMAX PRO-d ei ole katsetatud ka maa all elavatel nälkjatel, seega tõrjevahend ei pruugi ära hoida nende tekitatavaid kahjustusi taime maa-alustele osadele.

Toimeaine raud(III)fosfaat 24,2 g/kg 
Pakend 20 kg
Tootja Basf