Vertimec® 018 EC

Vertimec 018 EC on kedriklesta ja teiste kahjurite tõrjeks maasikal, kõrvitsalistel, tomatil, maguspipral, salatil, maitsetaimedel ja dekoratiivtaimedel katmikalal.

Toime

Vertimec 018 EC tootesiltVertimec 018 EC mõjub peamiselt seedeelundkonna kaudu, kuid samuti kontaktselt. Vertimec on aeglase toimega ja kuigi kahjurid paralüseeruvad varsti pärast preparaadi lahusega kokkupuudet, on vaja 2-4 päeva, et saavutada maksimaalne efekt.

Vertimec on eelkõige akaritsiid, kuid omab ka spetsiifilist insektitsiidset toimet. Lisaks lestadele on osaline mõju kahetiivaliste (kärbsed), mardikaliste, ripslaste ja karilaste liikide tõrjel.

Kasutamisjuhend

Kasutada katmikala kultuuridele kahjurite ilmumisel. Ooteaeg kõrvitsalistel, maasikal, maguspipral ja tomatil on 3 päeva, lehtsalatitel ja maitsetaimedel 14 päeva.

Tähelepanu! Vertimeci ei soovitata kasutada kultuuri õitsemise ajal ega õitseva umbrohuga alal, et kaitsta mesilasi ja teisi tolmeldajaid putukaid võimaliku kahjuliku mõju eest. Väldi tolmeldajate putukatena kasutatavate mesilaste/kimalaste kasvuhoonesse sattumist varem kui 96-tunni jooksul pärast pritsimist.

Kultuur Kulunorm, l/ha Pritsimiskordade arv
Söödava koorega kõrvitsalised 1,2 4 korda 7 päevase intervalliga
Mittesöödava koorega kõrvitsalised 1,2 3 korda 7 päevase intervalliga
Maasikas 1,2 3 korda 7 päevase intervalliga
Maguspipar 1,2 5 korda 7 päevase intervalliga
Salatid, maitsetaimed 0,5 4 korda 7 päevase intervalliga
Tomat 1,2 5 korda 7 päevase intervalliga
Lõikelilled 1,2 3 korda 7 päevase intervalliga
Dekoratiivtaimed 1,2 5 korda 7 päevase intervalliga
Vee kogus 1000-1500 l/ha, sõltuvalt pritsimistingimustest
Toimeaine abamektiin 18 g/l
Pakend 250 ml, emulsioonikontsentraat
Tootja Syngenta