Turex WG

Turex WG on bioloogiline insektitsiid, mida võib kasutada ainult liblikaliste vastsete tõrjeks avamaal erinevatel kapsastel, õunapuudel, pirnipuudel, kirsipuudel ja ploomipuudel, kasvuhoones tomatil, kurgil, paprikal ja tšillil, avamaal ja kasvuhoones dekoratiivtaimedel ja puukoolis.

 

Lubatud kasutada mahepõllumajanduses vastavalt EL 2028/848 määrusele.

Toime

Turex WG põhineb bakter Bacillus thuringiensis spp. aizawai tüvelt pärinevatel eostel ja kristallidel.

Toimeaine omastatakse kahjurite poolt, kui vastsed söövad pritsimislahusega töödeldud taimi. Mõne tunni möödudes peatub kahjuril toitumine ning vastsed surevad mõne päeva möödudes. Nooremate vastsete suhtes toimib Turex WG kiiremini kui vanemate vastsete suhtes. Parima tulemuse ja efektiivsuse saavutamiseks on oluline katta kogu taim korralikult pritsimislahusega. Ainult need kahjurite vastsed saavad tõrjutud, kes toituvad pritsitud taimede peal. Need vastsed, kes on pritsimise ajaks sisenenud viljade või taime sisse või on kookonis, ei saa tõrjutud.

Toimespekter: Turex WG toimib järgnevate liblikaliste (Lepidoptera) vastsete suhtes nagu oraseöölased, vaksiklased, mähkurlased, koid jne.

Kasutamisjuhend

NB! Turex WG on laiendatud mustal sõstral, punasel sõstral, karusmarjal, aedmurakal, vaarikal, aroonial, kibuvitsal ja mustikal, maasikal, salatil, spinatil, kaalikal, naeril, nuikapsal, maapirnil, maitsetaimedel, aianduskultuuride seemnepõldudel, erinevate ristõieliste kultuuride (raps, sinep, rüps ja õlirõigas) seemnepõldudel avamaal ja maasikal, salatil, spinatil ja maitsetaimedel kasvuhoones kasutamiseks professionaalse kasutaja taotluse alusel ning toote tõhususe või fütotoksilisuse eest vastutab selle kasutaja.

Vältimaks ohtu inimesele ja keskkonnale tuleb järgida kasutusjuhendi nõudeid.

Hoiatus! Mesilaste ja teiste tolmeldajate kaitseks võib lubatud kultuure pritsida etiketil kinnitatud kasvufaasides ajavahemikus 22:00-05:00.

Pritsimist alustada esimeste kahjurite ilmumisel, terve kasvuperioodi jooksul. Iga kultuuri puhul tuleb valida õige pritsimistehnika ja veekogus, et tagada taimede korralik katmine pritsimislahusega. Tavaliselt kasutatakse avamaal 400-800 l/ha ja kasvuhoones 500-2000 l/ha.

Dekoratiivtaimedel, puukoolides, tomatil, kurgil, paprikal ja tšillil on lubatud pritsida 1-6 korda, teistel kultuuridel 1-3 korda kasvuperioodi kohta. Pritsimiste vahel tuleb hoida vähemalt 7 päevast intervalli.

Kulunorm
Kapsad avamaal, tomat, kurk, paprika ja tšilli kasvuhoones:
 1,0 kg/ha.
Dekoratiivtaimed, puukool (avamaa ja kasvuhoone):  1,0 kg/ha
Must sõstar, punane sõstar, karusmari, aedmurakas, vaarikas, aroonia, kibuvits ja mustikas (avamaa):  1,0 kg/ha
Maasikas, maitsetaimed (avamaa ja kasvuhoone): 1,0 kg/ha
Salat ja spinat (avamaa ja kasvuhoone):  1,0 kg/ha
Õunad, pirnid, kirsipuud, ploomipuud:  2,0 kg /ha.
Kaalikas, naeris, nuikapsas ja maapirn (avamaa):  1,0 kg/ha
Aianduskultuuride ja ristõieliste kultuuride (raps, sinep, rüps ja õlirõigas) seemnepõllud (avamaa): 1,0 kg/ha

Väldi pritsimist päikesevalguse käes, kuna Turex WG laguneb UV kiirguse käes. Pritsida tuleks õhtuti või pilves ilmaga. Peale pritsimist peab olema mõned tunnid kuiva ilma, et vihm ei saaks toodet lehtedelt maha pesta. Temperatuur alla 12-15 °C vähendab kahjurite vastsete aktiivsust ja seeläbi väheneb ka Turex WG efektiivsus.

Täpsemad juhised leiad etiketilt.

Paagisegud
Turex WG tohib segada kokku teiste toodetega, mis ei ole liiga happelised ega aluselised (pH ei ole liiga madal ega kõrge). Ära sega toodetega, mis võib kahjustada Bacillus thuringiensis subsp. aizawai, tüvi GC-91 eoseid. Vajadusel võib lisada paagisegusse märgajat (nt Silwet Gold), kui taimik ei märgu kergesti (nt kapsad) või kui taimedesse imendumine on raskendatud. Paagisegude kasutamise võimaluste kohta teiste preparaatidega pöörduge ametliku esindaja poole Eestis.

Vee kogus 200-2000 l/ha
Toimeaine Bacillus thuringiensis subsp. aizawai, tüvi GC-91… 500 g/kg (25 000 RÜ/mg)
Pakend 1 kg, vees dispergeeruv graanul (WG)
Tootja  Certis USA LLC