Teppeki

Valiva toimega süsteemne insektitsiid, mis tõrjub enamlevinud lehetäiliste liike suvi- ja talinisul, durum (spelta) nisul, suvi- ja talitritikalel, suvi- ja talirukkil, suvi- ja taliodral, suvi- ja talikaeral, rohelisel hernel (kaunadeta), kartulil, õuna- ja pirnipuul. Laiendatud kasutusala: kapsad, brüsseli kapsas, kirss, ploom, dekoratiivtaimed, puukoolid, metsataimla ja kasvuhoones tomat, baklažaan, kurk, puukool, metsataimla ja dekoratiivtaimed

Toime

Toimeaine liigub taimes nii üles kui alla. Tootel on ka translaminaarne toime st. toimeaine võib liikuda ühelt lehepoolelt teisele, mis omakorda tähendab, et tõrjub ka varjatud kohtades asuvaid lehetäisid. Preparaadiga kokkupuutunud putuka toitumine peatub mõne tunni jooksul, pärast paari päeva sureb kahjur nälga. Toote mõju on näha 4-6 päeva pärast kasutamist. Putukad ei sure koheselt, kuid kultuuri kahjustumine lõpeb kohe pärast vahendi kasutamist. Täisnormi kasutamisel püsib efekt kuni 4 nädalat. Toote toimimist ei mõjuta kõrged ega madalad temperatuurid.

Kasutamisjuhend

Teppeki kasutusala on laiendatud järgmistele kultuuridele: kapsad, brüsseli kapsas, kirss, ploom, dekoratiivtaimed, puukoolid, metsataimla ja kasvuhoones tomat, baklažaan, kurk, puukool, metsataimla ja dekoratiivtaimed. Nende kultuuride puhul vastutab toote tõhususe või fütotoksilisuse eest selle kasutaja.

Sõltuvalt taime liigist võib pritsida ühel hooajal 1-3 korda.

Suvi- ja talinisu, spelta nisu, tritikale ja rukis

Pritsida lehetäide tõrjeks kulunormiga 140 g/ha 2 korda hooajal 3 nädalase intervalliga alates esimesest kõrvalvõrsest kuni piimküpsuse lõpuni (kasvufaas 21- 77). Lubatud kasutada ainult kevadel. Vee kulu 150- 300 l/ha.

Suvi- ja talioder, suvi- ja talikaer

Pritsida lehetäide tõrjeks kulunormiga 140 g/ha alates esimesest kõrvalvõrsest kuni piimküpsuse lõpuni (kasvufaas 21- 77). ) Lubatud kasutada ainult kevadel. Vee kulu 150- 300 l/ha.

Mitte rohkem kui 1 pritsimiskord hooajal.

Roheline hernes (kaunadeta)

Pritsida herne-lehetäi, oa-lehetäi ja virsiku lehetäi tõrjeks kulunormiga 140 g/ha alates kuuendast lihtsa pärislehe avanemisest kuni 10 % kaunadest on saavutanud ligikaudu täispikkuse, algab paisumine, terade konsistents nendes on vesine (kasvufaas 16- 71). Lubatud kasutada ainult kevadel. Vee kulu 200- 400 l/ha.

Soovitav on kasutada mitteioonseid pindaktiivseid aineid ehk märgajaid, et suurendada taimele kleepuvust.

Mitte rohkem kui 1 pritsimiskord hooajal. Viimane pritsimine tuleb teha hiljemalt 14 päeva enne koristust.

Kartul

Pritsida virsiku lehetäi, türnpuu lehetäi, suure kartuli lehetäi, paakspuu- (kurgi-) lehetäi tõrjeks kulunormiga 160 g/ha.  Tööstuslikku, tärklise- ja toidukartulit on lubatud pritsida alates tärkamisest, kuni tipulehtede rosetis on õierao ja pungade alged (kasvufaas 10-51ning seemnekartulit alates tärkamisest, kuni viie kahetise pärislehe avanemiseni (kasvufaas 10-15). Vee kulu 200- 500 l/ha. Vee kogus sõltub kartuli suurusest.

Mitte rohkem kui 1 kord hooajal.

Tööstusliku, tärklise- ja toidukartuli pritsimisel mitte kasutada koos õli eel pealekandmisega ega kasutada õlipõhiste lisanditega paagisegudes.

Õunapuu ja pirnipuu

Pritsida õunapuulehetäi, õunapuuteelehe lehetäi ja pirnipuul lehetäi liigi Dysaphis pyri tõrjeks kulunormiga 140 g/ha alates õiepungade paisumisest kuni õiepungade puhkemiseni (kasvufaas 51- 59) ja pärast õitsemist, kuni viljad on saavutanud poole oma iseloomulikust suurusest (kasvufaas 71- 75). Vee kulu 200- 1000 l/ha. Vee kogus sõltub puu suurusest, rohelise osa suurusest ja pritsimisseadmest.

Maksimaalselt 3 pritsimiskorda hooajal, 3 nädalase intervalliga. Viimane pritsimine tuleb teha hiljemalt 21 päeva enne koristust.

 

Toimeaine flonikamiid 500g/kg 
Pakend 2 kg, 0,5 kg, vees dispergeeruvad graanulid (WG)
Tootja ISK Biosciences Europe N.V.