MAVRIK

Mavrik on kontaktse toimega uudne insektitsiid teraviljal, rapsil, rüpsil, linal, hernel, oal (täisküpsuses koristatav), kartulil, porgandil, kapsal (brokoli, pea-, lill-, rooskapsas). Samuti kasutatav ilutaimedel ja jõulupuudel (kuuskedel, nulgudel). Laiendatud kasutusala väikese kasvupinnaga kultuuridele: õuna- ja pirnipuud, kaalikas, suhkru-, sööda- ja söögipeet.

Toime

Toimeaine tau-fluvalinaat kuulub püretroidide keemilisse gruppi. Mavrik on kontaktne preparaat, mis hävitab kahjurputukaid ning tõrjub ja hävitab lesti. Preparaati võib kasutada taimede õitsemise ajal, pritsides hommiku- ja õhtutundidel, et kaitsta mesilasi ja teisi tolmlejaid putukaid kahjulike mõjude eest.

Kasutamisjuhend

Kultuuride kahjustuste ärahoidmiseks pritsida võimalikult vara, hiljemalt esimeste kahjustuste ilmumisel. Kulunorm sõltub kultuurist ning tõrjutavast kahjurist ja jääb vahemikku 0,1-0,3 l/ha. Maksimaalne pritsimiskordade arv on sõltuvalt kultuurist 1-3.

Täpsemad juhised leiad infolehest.

Mavrik on kahjulik veeorganismidele. Olenevalt kultuurist on puhvervöönd pritsimisel:

  • 10 m teraviljadel, rapsil, rüpsil, linal, hernel, oal ja kartulil
  • 20 m porgandil ja kapsastel
  • 30 m ilutaimedel, õuna-, pirni- ja jõulupuudel.

Mavriku kasutamisel on ooteaeg teraviljadel 30 päeva; rapsil ja rüpsil 60 päeva; hernel, oal ja porgandil 14 päeva; rohelisel hernel, kartulil ja kapsal 7 päeva; õuna- ja pirnipuudel 30 päeva. Ilutaimedel ja jõulupuudel ooteaeg puudub.

Vee kogus 100-400 l/ha
Toimeaine tau-fluvalinaat 240 g/l
Pakend 5 l; emulsioon, õli vees
Tootja Adama