Selontra

Närilistele piir kiirsöötmise meetodiga!

  • Uuenduslik ja tõhus rodentitsiid
  • Kasutusvalmis, võimalik alusele kinnitada
  • 20 g pehme roheline plokksööt
  • Väga head maitseomadused
  • Meeldib rottidele ja hiirtele
  • Kasutatav ka siis, kui saadaval on muud isuäratavad toiduallikad

Selontra on kuni kolm korda kiirem kui enamik antikoagulantseid mürksöötasid.

Üle 50 aasta on enamik rodentitsiid-tõrjesöötasid sisaldanud toimeainena mõnd antikoagulanti. Need aeglase toimega (kroonilised) antikoagulantsed mürksöödad vahetasid välja kiirema toimega (akuutsed) söödad, nagu strühniin ja tsinkfosfiid.

Antikoagulantsete söötade kasutuselevõtuga kujunes välja kaks söötmismeetodit, mis on mõeldud just seda tüüpi tõrjesöötadele: liig- ja impulss-söötmine. Seoses uue, koagulandina toimiva rodentitsiid-sööda Selontra kasutuselevõtuga, mis sisaldab toimeainena kolekaltsiferooli, on omakorda välja töötatud kolmas söötmismeetod – nn kiirsöötmine.

Kiirtõrje meetodiga:

  • on võimalik ka suur näriliste populatsioon kontrolli alla saada 7 päevaga
  • kaasneb söömist pärssiv mõju 24 tunni jooksul pärast surmava mürgikoguse tarbimist, et iga järgnev populatsioonilaine saaks mürksööda lühema perioodi vältel
  • saab ära kasutada Selontra mürksööda suurepäraseid maitseomadusi, et iga näriline saaks söötmise käigus surmava mürgikoguse.

Selontra söömist pärssiv mõju hoiab ära liigse mürksööda tarbimise, mis tähendab, et rottide ja hiirte ohjamiseks kulub vähem sööta. Selontra ja kiirsöötmismeetodi koostoimes on võimalik rottide ja hiirte populatsioon kontrolli alla saada kuni kolm korda kiiremini kui antikoagulantsete mürksöötadega. Selontra on hästitoimiv lahendus närilistest vabanemiseks väiksema aja- ja rahakuluga.

Selontra rotimürgi toime

Närilistele piir seitsme päevaga

  • Kuni 3 korda kiirem, kui enamik antikoagulantseid mürksöötasid
  • Tõrjub kuni 100% sihtnärilistest, ka suure resistentsusega rottidest ja hiirtest
  • Toitumist peatav tehnoloogia tõrjub närilisi, kasutades 30% vähem mürksööta, et vähendada jäätmete hulka
  • Selontra on 4 korda maitsvam kui enamik rodentitsiide, samuti isuäratavam kui veiselihaburger ja üle 13 korra maitsvam kui maisisilo
  • Kolekaltsiferool ei jää toimeainena keskkonda püsima, ei bioakumuleeru ning näriliste organism suudab selle läbi töödelda
  • Peab vastu külmadele ilmadele temperatuuriga kuni -18 C
  • Ei sula, immitse ega rikne ka väga kuumas ja niiskes keskkonnas
  • Ülimalt tõhus juba ühekordsel kasutamisel
  • Näriliste arvukuse äärmiselt kiire reguleerimine.

Kutselise kasutaja tagasiside Selontrale

"Selontra peibutusaine on suurepärane: 3-4 erineva tõrjemürgi hulgast valitakse enamasti just Selontra. Meeldib, et üksikdoos ei lagune välitingimustes väikseks massiks laiali. Selontra on väga mugavates doseeringutes, mis on mõeldud kohe kasutamiseks, ega määri kindaid ja söödamaja. Lisaks saab Selontrat kasutada kohtades, kus on rodentitsiidid keelatud, näiteks toiduainetööstustes. Mugav ladustada, lühike ooteaeg, sertifitseeritud toode."

Meelis Lepp, Control Lab OÜ


Kasutamisjuhis

LOOMALIIK Olukord Kogused iga söödapunkti jaoks
Koduhiired Siseruumides ja õues hoonete ümbruses 20 g kuni 40 g (1-2 plokksööta) iga 1 kuni 2 meetri järel
Ränd- ja kodurotid Siseruumides ja õues hoonete ümbruses 100 g kuni 140 g (5-7 plokksööta) iga 5 kuni 10 meetri järel

Kasutamine

Näriliste kiireks ohjamiseks tuleb kindlasti kasutada rottide ja hiirte populatsioonile vastavas koguses mürksööta. Kui mürksööta on liiga vähe, siis ei söö mõned närilised piisavalt sööta, et saada kätte surmav annus, ja neid isendeid ei õnnestu kõrvaldada. Samuti võivad ebapiisavas koguses mürksööta tarbinud närilised edaspidi hakata seda vältima. Seetõttu tuleks söödapunktid 1–2 päeva pärast esimese mürksööda väljapanemist üle kontrollida ja mürksööta juurde panna, kui seda on söödud. 

  • Selontra tuleb kinnitada söödamajadesse või kaetud ja kaitstud söödapunktidesse (kui neid lubatakse kasutada).
  • Asetage söödapunkrid hoonetesse ja nende ümbrusesse, keskendudes esmajoones piirkondadele, kus rotte/hiiri on nähtud. Samuti tuleks üks söödapunkt asetada kummalegi poole iga ukseava, mille kaudu närilised võivad liikuda.
  • Kui mürksööda andmine peab kestma üle ühe nädala, siis jätkake mürksööda lisamist iga seitsme päeva tagant, kuni tarbimine lõppeb.
  • Tõrjeprogrammi alguses tuleks kõrvaldada muud kättesaadavad toidud.
  • Tõrjeprogrammi ajal tuleb piisava sagedusega tegeleda ka surnud näriliste otsimise ja kõrvaldamisega (vähemalt kaks korda nädalas).

Koolitus

Et saaksid kahjuritõrje protsessi ise lihtsasti teostada, soovitame läbida Selontra rodentitsiidi kasutamise koolitusprorgammi, kus on olemas eestikeelsed videod.

Koolituse läbimiseks on vajalik registreerimine, mis on vajalik ametliku tunnistuse saamiseks koolituse lõpus.

Tutvu koolitusega!


Kasuta Selontrat koos söödamajaga

Söödamaja sobib ideaalselt kitsastesse peibutusolukordadesse. Söödamaja sisaldab nelja vertikaalset söödaasendit lukustusvarrastega, mis ei kuku puhastamise ajal välja, ning eemaldatavat ümarate nurkadega alust maja kiireks teenindamiseks. Deflektorid hoiavad sööda ja püünised lastele ja mittesihtloomadele kättesaamatus kohas. Söödamaja pakub peibutus- ja püüdmisvõimalusi vastavalt Sinu vajadustele.

1. Paiguta söödamaja nii, et sissekäik oleks seina ääres. Närilised liiguvad põhiliselt mööda samu radu ja need kulgevad tavaliselt seinte äärest, mis pakuvad närilistele kaitset. Söödamaja tuleks paigutada nii, et see jääks närilise teele, see aitab neil sellega harjuda ning teeb ka söödamajja mineku turvalisemaks.

Evo Ambush söödamaja

2. Söödamajad tuleks paigutada kohtadesse, kus on näha näriliste tegevuse jälgi ja hoonesse sissepääsude juurde. Võimalusel paigutada söödamajad seinatagustesse, seal tunnevad närilised end turvalisemalt ja mürksööda tarbimine on nende jaoks mugavam.

Evo Ambush söödamaja

3. Jälgi, et sööta oleks alati piisavalt. Söödamajasid tuleks peale paigaldamist jälgida tihedamalt paari päeva järel ja asendada tarbitud sööt. Kui tarbimine söödapunktides väheneb, siis võib kontrolli teha harvemini (1-2x nädalas).

Evo Ambush söödamaja


8 nippi näriliste efektiivseks tõrjumiseks

1. Jälgi, kus närilised tegutsevad. Sellest annavad märku jäljed tolmus, väljaheited, kahjustused ja lõhn.

2. Hoia ruume puhtana ja korrastatuna. Mida vähem on kohti, kus närilised saavad rahulikult ringi liikuda ja ennast peita, seda keerulisem on neil hoonetes sees pesitseda.

3. Piira ligipääsu toidule. Masinad tuleks väga hoolikalt enne talveks seisma panemist puhastada, et vältida näriliste huvi nendes pesitsemise vastu. Samuti ei tohiks jätta laiali asju, mis võiks närilistele toiduks sobida. Teravilja ladudes on see küll keeruline, aga muudes ruumides tuleks kindlasti tähelepanu pöörata.

4. Sulge avad. Mida vähem avasid hoonel on, seda keerulisem on närilistel hoonesse tungida. Arvestama peab sellega, et närilised suudavad läbi pugeda väga väikestest avadest (nt laiusega 1,3 cm). Võimalusel tuleb sulgeda kõik sellised avad, mis on tekkinud kas ajaga või tehtud näriliste poolt.

5. Paigalda söödamajad nii sise- kui välisruumidesse, sest närilised elutsevad tavaliselt nii sees kui väljas. Kui väljas on tingimused soodsad, ei tungi nad nii palju eluruumidesse, kuid võivad siiski pesitseda ümber hoonete.

6. Veendu, et sööta oleks alati piisavalt. Muidu võib tekkida olukord, kus sööt lõppeb ja näriline saab sellest ainult halva kogemuse ja ei tarbi seda sööta enam.

7. Närilised on kartlikud uute asjade suhtes. Söödamajade paigaldamisel võib minna aega kuni nädal, enne kui närilised julgevad nendesse siseneda. Seega ei pea muret tundma, kui sööda väljapanekul seda kohe tarbima ei hakata.

8. Jätka monitoorimisega, isegi kui probleem tundub olevat lahendatud, sest soodsad tingimused võivad kohale meelitad uued närilised.


Toimeaine

0,075% w/w (750 ppm) kolekaltsiferool.

Pakend 3 kg
Tootja BASF

 

 


Küsi lisainfot või saada päring!

Ladu, loomalaut, tootmishoone vms

Küsi lisa!

Martin Jaaniste

müügiesindaja

HELISTA +372 5308 7484

Saada e-kiri