Mospilan 20 SG

Mospilan 20 SG on insektitsiid, mis mõjub putukatele kontaktselt ja süsteemselt. Saab kasutada nii põllu kui ka kasvuhoonekultuuridel.

 

Toime

Mospilan 20 SG on süsteemne insektitsiid, mis toimib putukatel nii läbi seedimise kui ka kontaktselt. Kui toimeaine on jõudnud putuka kehasse, siis toimib see läbi seedeorganite ja kesknärvisüsteemi. Putukas on pärast tootega kokku puutumist veel mõne aja elus, kuid ei kahjusta enam taime. Tootel on tugev süsteemne toime: peale toote pritsimist imendub toimeaine kiiresti ja liigub neisse taimeosadesse, kust putukad taimemahla imedes sellega kokku puutuvad.

Kasutamisjuhend

Mospilan 20 SG kasutamisel sellistel vähelevinud kultuuridel nagu valgel ja punasel peakapsal, brüsseli kapsal, lillkapsal, brokolil, salatikultuuridel, spinatil ja sarnaste lehtedega kultuuridel (lehtköögiviljad), maitsetaimedel, söödavatel lilledel, metsataimedel, maasikal (katmikalal ja avamaal), seemneviljalistel õunamähkuri, õunakoi ja viljapuu-kilptäi ning kirsil kirsikärbse tõrjeks vastutab toote tõhususe ja fütotoksilisuse eest selle kasutaja.

Avamaa kultuurid
Kulunorm: 150 – 325 g/ha, sõltuvalt kultuurist. Vee kulu 200 – 1500 l/ha.

Katmikala kultuurid
Kulunorm: 250 – 500 g/ha, sõltuvalt kultuurist. Vee kulu 200 – 1700 l/ha.

Ooteaeg:
Raps ja rüps 28 päeva,
Kartul, kurk, suvikõrvits, paprika, tšilli, tomat, baklažaan, maasikas 3 päeva,
seemneviljalised, valge ja punane peakapsas, brüsseli kapsas (rooskapsas) 14 päeva,
Lillkapsas, brokoli, aedsalat ja teised salatikultuurid, spinat ja sarnaste lehtedega kultuurid, maitsetaimed ja söödavad lilled  7 päeva,
Kirss 7 päeva.

Ühe korra võib hooajajooksul kasutada: rapsil, rüpsil, seemneviljalistel, kirsipuul, ploomipuul, dekoratiivtaimedel (avamaal), valgel ja punasel peakapsal, brüsseli kapsal, lillkapsal, brokolil, salatikultuuridel, spinatil ja sarnaste lehtedega kultuuridel (lehtköögiviljad), maitsetaimedel, söödavatel lilledel, metsataimlatel (avamaal), jõulupuude istandustel, maasikal (avamaal).

Kaks korda hooaja jooksul on lubatud kasutada: avamaal kartulil ning katmikalal kurgil, suvikõrvitsal, paprikal, tšillil, tomatil, baklažaanil, metsataimlatel, dekoratiiv lehtpuudel, dekoratiivtaimedel ja maasikal.

Fütotoksilisus: Dekoratiivtaimedel ja teistel kultuuridel ei ole üldiselt probleeme fütotoksilisusega, kuid enne uue põllukultuuri või sordi ulatuslikku töötlemist on soovitatav toodet testida väiksema arvu taimede peal.

SPe8 Mesilaste ja teiste tolmeldajate kaitseks võib lubatud kultuure pritsida etiketil kinnitatud kasvufaasides ajavahemikus 22:00-05:00.

SPe3 Veeorganismide kaitsmiseks pidada kinni mittepritsitavast puhvervööndist 10 m pinnaveekogude piirist rapsil, rüpsil, kartulil, köögiviljadel, salati kultuuridel, spinatil, maitsetaimedel, söödavatel lilledel ja maasikatel. Viljapuudel pidada kinni 20 m mittepritsitavast puhvervööndist pinnaveekogude piirist või kasutada 75% triivi vähendavaid otsikuid 10 m puhvervööndiga.

 

Toimeaine atsetamipriid 200 g/kg 
Pakend 1 kg, lahustuvad graanulid (SG)
Tootja Nisso Chemical Europe GmbH