SoilGuard 0,5 GR

SoilGuard 0.5 GR on granuleeritud insektitsiid maisi ja kartuli mullakahjurite tõrjeks.

Toime

Teflutriin on orgaaniline ühend, mis klassifitseerub püretroidiks. Keemilise struktuuri poolest sarnaneb see looduslikult esineva insektitsiidi, püretriiniga. See on arendatud tõhusaks mullakahjurite tõrjevahendiks. Püretroidide kemikaalide rühm toimib peamiselt kesknärvisüsteemi paralüsaatorina, mõjutades närvisüsteemi naatriumikanaleid.

SoilGuard 0.5 GR eritab mullaga kokkupuutel gaasi, mis mõjub kontaktselt ja seedetrakti kaudu.

Kasutamisjuhend

SoilGuard 0,5 GR´i kasutage ainult granuleeritud taimekaitsevahendite laoturitega (mehaanilised külvikud või laoturid) kultuuri otse mulda külvamise või istutamise ajal nii, et graanulid on külvatud/istutatud kultuuri ümber ridades või vagudes

Enne preparaadi kasutamist veenduge alati, et seadmed on korralikult puhastatud ning seal ei ole eelnevate vahendite jääke.

Pärast koristust tuleb SoilGuard 0.5–ga töödeldud pinnas künda vähemalt 20 cm sügavuselt, tagades mullakihi täieliku ümberpööramise.

Mais: naksurlaste vastsete – traatussi ja maisi-juureussi tõrjeks kasutada kulunormi 15 kg/ha koos külviga.

Kartul: naksurlaste vastsete – traatussi tõrjeks kasutada kulunormi 15 kg/ha koos külvi/istutamisega.

Mullaorganismide kaitsmiseks mitte kasutada seda või ükskõik millist muud vahendit, mis sisaldab teflutriini, samal põllul sagedamini kui 1 kord igal kolmandal aastal.

 

Toimeaine teflutriin 5 g/kg 
Pakend 20 kg, graanulid (GR)
Tootja  Sharda Cropchem Ltd.