Agil 100 EC

Agil 100 EC on mõeldud ühe- ja mitmeaastaste kõrreliste umbrohtude tärkamisjärgseks tõrjeks suhkru- puna- ja söödapeedil, linal, köömnel, kartulil, rapsil, viljapuude aedades (õuna- ja pirnipuudel), brokkolil (e. spargelkapsas), peakapsal ja lillkapsal, mugulsibulal (v.a. rohelisel sibulal), küüslaugul, peedil, porgandil, hernel, oal, sinepil, punasel ristikul seemneks, punasel aruheinal (Festuca rubra) kaalikal, maasikatel, mustal ja punasel sõstral, vaarikatel, karusmarjadel, puukoolis kasvatatavatel dekoratiivtaimedel (s.h. ka kaseistikud), puukoolidel.

Toime

Toimeaine propakvisafop imendub umbrohtude lehtede kaudu ning transporditakse sealt nii maapealsetesse kui maa-alustesse kasvukuhikutesse. Umbrohtude kasv peatub juba 1-2 päeva pärast. Herbitsiidi efekt on märgatav esmajoones noortel lehtedel, need muutuvad kollaseks, värvuse muutus varre alumises osas. Mitmeaastaste taimede pookealus muutub pruuniks ja sureb välja. Umbrohud surevad lõplikult sõltuvalt ilmastiku tingimustest 10-20 päevaga.

Kasutamisjuhend

Üheidulehelised umbrohud on kõige tundlikumad enne võrsumise algust. Mitmeaastased üheidulehelised umbrohud (orashein) hävivad kõige paremini 4-6 pärislehe staadiumis, harilik nurmikas on kõige paremini tõrjutav 1-3 pärislehe staadiumis, kasutades kogust 1,0-1,5 L/ha.

Toode ei hävita tarnasid ja kaheidulehelisi umbrohtusid. Toote efektiivsus on parim umbrohtude aktiivse kasvu ajal. Pärast pritsimist idanenud umbrohud ei hävi.

Viimane pritsimine enne saagi koristust (ooteaeg):
viljapuuaiad (õuna- ja pirnipuud), kartul, porgand, kaalikas, mugulsibul, küüslauk, brokkoli, lillkapsas, peakapsas: 30 päeva;
maasikas, vaarikas, karusmari, mustsõstar, punane sõstar: 35 päeva;
herned (kasvufaas kuni täisküpsusfaasini BBCH 89), oad (kasvufaas kuni täisküpsusfaasini BBCH 89);
punane ristik seemneks, punane aruhein (Festuca rubra ): 45 päeva;
suhkrupeet, söödapeet, punapeet: 60 päeva;
sinep, lina, suviraps, taliraps: 90 päeva;
köömnel pritsida saagiaastal aktiivses kasvufaasis;

Tööoode: 1 päev.

Suurim pritsimiste arv hooaja kohta: 1 või 2.

AGIL100 EC sisaldab pindaktiivseid aineid, seetõttu lahuse valmistamisel teisi pindaktiivseid aineid kasutada ei ole vaja. Vihm tund aega pärast pritsimist toote efektiivsust ei mõjuta.

 

Vee kogus 200-300 l/ha
Toimeaine propakvisafop 100 g/L 
Pakend 1 L, 5 L, emulsioonikontsentraat
Tootja ADAMA Agan Ltd.