Linati 800 EC

Linati 800 EC on herbitsiid lühiealiste kõrreliste ja lühiealiste kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks talinisul, taliodral, rukkil, talitritikalel, kartulil, hernel, põldoal ja köömnel.

Toime

Toimeaine prosulfokarb absorbeerub juurte ja lehtede kaudu ning liigub kiiresti kasvukuhikutesse. Prosulfokarb pidurdab lipiidide sünteesi, mille tulemusel rakkude elutegevus katkeb ja umbrohi hävineb.

Kasutamisjuhend

Kartulil, köömnel, põldoal ja hernel (täisküpsusfaasis koristatav) kasutatakse kevadel peale külvi, enne tärkamist.

Tärkamiseelne pritsimine võib aeglustada kultuuri tärkamist. See mõju on ajutine ning ei mõjuta ebasoodsalt kultuuri saaki. Kasutada kuni umbrohtude 2. pärislehe faasini.

Vihmakindlus saabub 1 tund pärast pritsimist. Hooajal on lubatud pritsida 1 kord.

NB! Mitte külvata uba 12 kuu jooksul pärast Linati-ga pritsimist.

Tärkamiseelne kasutamine kartulil, köömnel, põldoal ja hernel 

Kulunorm 4,0 l/ha.
Kasutades kevadel enne tärkamist kartulil, köömnel, põldoal, hernel (täisküpsusfaasis koristatav) on väga tundlikud (efektiivsus > 90 %) järgmised umbrohud: tähk-rebasesaba, harilik malts, harilik piimalill, harilik punand, paljas võõrkakar, roomav madar ehk virn, põldsinep, must maavits, vesihein, mailased, verev iminõges, harilik hiirekõrv, harilik linnukapsas, harilik kurekael. Keskmiselt tundlikud (efektiivsus 70 - 90 %) on tähk-kukehirss, valge hanemalts, kesalill, kummelid, harilik ristirohi ja konnatatar.

Tõrjutavate umbrohtude spektri laiendamiseks võib kartulil enne tärkamist kasutada paagisegu Linati 800 EC 4,0 l/ha + Mistral 700 WG 0,2 – 0,3 kg/ha. See paagisegu on väga efektiivne hariliku kesalille ja linnurohu tõrjeks. Kui on vaja korrata pritsimist Mistral 70 WG-ga, tuleb see teha ajal, kui kartulitaimed on ca 8 cm kõrgused.

Vee kogus 200-400 l/ha 
Toimeaine 800 g/l prosulfokarb
Pakend 10 l, emulsioonikontsentraat (EC)
Tootja Syngenta