Centurion Plus

Centurion Plus on süsteemne mulla kaudu mittemõjuv selektiivne herbitsiid ühe- ja mitmeaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjeks laialehelistes kultuurides. 

Toime

CENTURION PLUS sisaldab toimeainet kletodiim, mis absorbeerub peale kasutamist töödeldud taimeosadesse ja liigub taimes edasi juurtesse ja maapealsetesse taimeosadesse. Tundlike umbrohtude tüüpilised sümptomid, milleks on kasvu kängumine ja kolletunud lehed ning millele järgneb taime surm, ilmnevad 1-2 nädalat peale kasutamist.

Tõrjutavad umbrohud: tuulekaer, luste, teraviljad umbrohuna, paelhirss, kukehirss, raihein, nurmikas, kukeleib, orashein.

Kasutamisjuhend

Tõrjuda saab ainult CENTURION PLUS-i kasutamise ajaks tärganud umbrohtusid. CENTURION PLUS sobib kasutamiseks kõikidel mullatüüpidel.

Optimaalne pritsimise aeg üheaastaste umbrohtude tõrjumiseks on alates kolmest lehest kuni võrsumise alguseni ning mitmeaastaste umbrohtude tõrjumiseks, kui võrsed on 15-20 cm pikkused. Nii ühe- kui ka mitmeaastaste umbrohtude tõrjumiseks peab olema tärganud piisavalt lehestikku, et absorbeerida pritsitavat ainet. Samuti on oluline valida selline kasutamise aeg, kui umbrohud pole veel alustanud konkureerimist kasvatatava kultuuriga.

Umbrohud, mis kannatavad stressi, põua, külma, ülemäärase niiskuse, loomuliku hukkumise või muude keskkonnatingimuste tõttu ja ei kasva aktiivselt, pole efektiivselt tõrjutavad, kuna sellised tingimused häirivad CENTURION PLUS omastamist ja liikumist taimedes.

Vähemalt üks nädal peale pritsimist maad mitte harida, et oleks piisavalt aega ümberpaiknemiseks taimedes, eriti kui tõrjutakse mitmeaastaseid umbrohte.

Kulunorm: üheaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjeks 1 l/ha, mitmeaastaste kõrreliste umbrohtude (orashein) tõrjeks 2 l/ha. Linal, oal, hernel kasutatakse ainult üheaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjeks.

CENTURION PLUS vajab peale kasutamist vähemalt 1 tund kuiva ilma, et taimed jõuaksid kletodiimi omastada.

Maksimaalne lubatud pritsimiskordade arv 1.

CENTURION PLUS pole vaja segada õlise kleepainega, kuna tegemist on kasutusvalmis formulatsiooniga.

Maasikas

Kulunorm: 1,0 – 2,0 l/ha. Kasutada maasika kasvufaasis 12-59; alates kahest täislehest ja kuni õied koos kroonlehtedega moodustavad õõnsa palli või pärast saagi koristamist (kasvufaasid 91-97).

Kartul

Kulunorm: 1,0 – 2,0 l/ha. Kasutada kartuli kasvufaasis 12-33; alates kahest lehest ja kuni lehed katavad 30% maapinnast, ideaalis enne kui lehestik hakkab takistama pritsitava aine ühtlast jaotust.

Porgand

Kulunorm: 1,0 – 2,0 l/ha. Kasutada porgandi kasvufaasis 12-45; alates kahest täislehest ja kuni juure läbimõõt on 50% eeldatavast koristusaegsest diameetrist, ideaalis enne kui lehestik hakkab takistama pritsitava aine ühtlast jaotust.

Sibul

Kulunorm: 1,0 – 2,0 l/ha. Kasutada sibula kasvufaasis 12-45; alates teise lehe nähtavale ilmumisest ja kuni sibul on 50% oma koristusaegsest suurusest.

Kapsad

Kulunorm: 1,0 – 2,0 l/ha. Kasutada kapsa kasvufaasis 12-41; alates teise lehe nähtavale ilmumisest ja kuni hakkab moodustuma pea.

Uba

Kulunorm: 1,0 l/ha. Kasutada oa kasvufaasis 12-19; alates kahest täislehest ja kuni on moodustunud 9 või rohkem lehte, ideaalis enne kui lehestik hakkab takistama pritsitava aine ühtlast jaotust. Oal kasutatakse ainult üheaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjeks.

Hernes

Kulunorm: 1,0 l/ha. Kasutada herne kasvufaasis 12-39; alates kahest täislehest ja kuni on moodustunud 9 või rohkem lehte, ideaalis enne kui lehestik hakkab takistama pritsitava aine ühtlast jaotust. Hernel kasutatakse ainult üheaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjeks.

Suhkru-, sööda- ja punane peet

Kulunorm: 1,0 – 2,0 l/ha. Kasutada peedi kasvufaasis 12-33; alates kahest lehest ja kuni lehed katavad 30% maapinnast, ideaalis enne kui lehestik hakkab takistama pritsitava aine ühtlast jaotust.

Lina

Kulunorm: 1,0 l/ha. Kasutamise aeg: kuni lina kõrgus on maksimaalselt 20 cm. Linal kasutatakse ainult üheaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjeks.

 

Vee kogus 200-400 l/ha
Toimeaine 120 g/l kletodiim
Pakend 5 l, emulsioonkontsentraat (EC) 
Tootja  Arysta LifeScience S.A.S.