Kalif 360 CS

Kalif 360 CS on tärkamiseelne mulla kaudu toimiv herbitsiid mitmete kaheiduleheliste umbohtude tõrjeks talirapsil, suvirapsil ja kartulil. 

Toime

Kalif 360 CS takistab taimi kaitsvate pigmentide karotinoidide sünteesi, põhjustades umbrohtudel kahjustusi. Vastuvõtlikud umbrohud küll idanevad, kuid karotinoidide sünteesi blokeerimise tõttu tärkavad nad valgetena ning surevad kiiresti.

Kasutades Kalif’i tärkamiseelselt niiskel ning kämpudeta külvipinnal, sobib ta roomava madara, hariliku hiirekõrva, kummelite, vesiheina, punandi, mailaste, põldkannikese, koeraputke ja kirburohu tõrjeks. Mõõdukalt toimib valge hanemaltsa, põld-litterheina ja murunurmika tõrjevahendina.

Kasutamisjuhend

Kalif 360 CS’i võib kasutada kõigi tali- ja suvirapsi ning kartuli sortide puhul. Tuleks meeles pidada, et pritsimise ajaks juba tärganud kultuurtaimed võivad saada tugevasti kahjustada. Samuti võiks arvestada, et kui pritsitakse kuiva kämpunud kasvupinda või kui pritsimisele järgneb pikaajaline kuiv periood, võib umbrohutõrje jääda puudulikuks. 

Raps

Kulunorm talirapsil on 0,10-0,33 l/ha ja suvirapsil 0,10-0,25 l/ha. Preparaati tuleks kasutada 3 päeva jooksul pärast külvamist ja enne kultuurtaimede tärkamist. 

Kartul

Kulunorm on 0,10-0,25 l/ha. Kasutada pärast vagude ajamist, kõige hiljem 5 päeva enne kartuli oodatavat tärkamist.

Paagisegud

Kartuli puhul võib Kalif 360CS segada preparaadiga Mistral 700WG.

Vee kogus 200-400 l/ha
Toimeaine klomasoon 360 g/l
Pakend 1l, kapselsuspensioon
Tootja Adama