Betanal

Betanal on mõeldud kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks maasikal, suhkru-, sööda- ja söögipeedil.

Kasutusala on laiendatud väikese kasvupinnaga kultuuridele: harilik kuusk ja harilik mänd puukoolides ja külvides kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks. Nende taimede puhul vastutab toote tõhususe või fütotoksilisuse eest selle kasutaja.

Toime

Betanal tõrjub kaheidulehelisi umbrohtusid, nagu konnatatar, põldsinep, vesihein, kõrvikud, kukemagun, iminõges, valge hanemalts, põldkannike, hiirekõrv, raudnõges ja mailased. Vihm enne 6 tunni möödumist pritsimisest võib oluliselt vähendada tõrje efektiivsust.

Kasutamisjuhend

Kultuurid Kulunorm, l/ha Nõuanded kasutamiseks
Maasikas 3,0 Pritsida enne maasika õitsemist 7-10 päevase intervalliga, kuni 2 korda hooaja jooksul. Ooteaeg on 30 päeva.
Suhkru-, sööda- ja söögipeet 2,0…6,0

Jaotatud pritsimise puhul kasutada 2,0 l/ha, kui umbrohi on alles idulehtede staadiumis. Lubatud maksimaalselt 3 töötlust. Kulunormi 3,0 l/ha kasutada, kui umbrohi on esimese pärislehe staadiumis. Lubatud maksimaalselt 2 töötlust. Jaotatud pritsimisel pritsida vähemalt kuue päevase intervalliga.

Pritsida kevadel, tärkamisest kuni kaheksa lehte on lahti rullunud (BBCH 10-18).

Pritsitakse 1-3 korda kevadel.  Maksimaalne kasutatav kogus kasvuperioodil 6 l/ha. Ooteaeg on 90 päeva.

Harilik kuusk ja harilik mänd külvides ja puukoolides 3,0 Pritsida võib kuni 2 korda, 30 päevase vahega pärast tõusmete tärkamist külvides või istutamist puukoolides.

Tööoode: 7 päeva.

Paagisegud

Betanal-i võib toimespektri laiendamiseks segada kõrreliste umbrohtude tõrjevahenditega.

Vee kogus 200-300 l/ha, sõltuvalt pritsimistingimustest
Toimeaine fenmedifaam 160 g/l
Pakend 5 l, suspoemulsioon
Tootja Bayer CropScience