Novitron DAMTec

Novitron DAMTec on kontaktse toimega herbitsiid kaheiduleheliste ja mõnede üheiduleheliste umbrohtude tõrjeks põldoa-, kartuli-, porgandi ja hernepõldudel enne taimede idanemist.

Toime

NOVITRON mõjutab kaheidulehelisi ja mõningaid üheidulehelisi taimi vaid ENNE idanemist. Sisaldab kahte toimeainet: klomasooni ja aklonifeeni, mis pärast maapinnale pritsimist moodustavad kile ning kleepuvad tugevasti mullaosakestega. Idanevad umbrohutaimed tungivad läbi herbitsiidiga kaetud mullapinna ja herbitsiid absorbeerub neisse võrsete ja juurte kaudu. Toimeaine klomasoon pärsib karotenoidide biosünteesi. Karotenoidide pigmendid assimileeruvad valguse energiat fotosünteesi protsessi käigus ja kaitsevad taime kahjulike radikaalide eest. Karotinoidide sünteesi blokeerimise tõttu muutub idanev umbrohi valgeks ja närbub kiiresti.

Väga tundlikud umbrohud: taliraps, isekülv (Brassica napus), põld-lõosilm, kukemagun, põldpiimohakas, verev iminõges, kahar kirburohi, põld-litterhein, harilik hiirekõrv, harilik kesalill, põldmailane, põldrõigas, vesihein, linnurohi, põldsinep, pärsia mailane, harilik ristirohi, harilik kirburohi, teekummel, tähkjas rebashein, harilik ogaõun, harilik piimalill, harilik kassitapp.

Kasutamisjuhend

Väga oluline on pritsida NOVITRON-i ettenähtud ajal, mis on kohe pärast külvi kuni tärkamiseni. Pärast NOVITRON-iga pritsimist tekkinud kile kahjustamise vältimiseks ärge tehke pinnakobestamise töid.

NOVITRON-i võib kasutada ainult üks kord hooaja jooksul.

Kulunorm: 2,4 kg/ha. Soovitatav pritsimisvee kogus: 200-400 l/ha.

Hernes ja põlduba: parim aeg pritsida on 2 päeva jooksul pärast külvi.
Kartul: parim aeg pritsida on pärast kartuli maha panekut ja vao moodustamist, kuid mitte hiljem kui 5 päeva on kartuli varte maapinnale ilmumiseni.
Porgand: pritsida pärast külvi kuni tärkamiseni (BBCH 00-07).

Novitron DAMTec-i ei tohi kasutada kasvuhoones ega muudel katmikaladel.

Tähelepanu! Rohkelt orgaanilisi aineid sisaldavas ja kuivas jämedas mullas võib herbitsiidi mõju umbrohtudele väheneda. Kerge liivase pinnase puhul tuleb vältida üleliigset pritsimist. Pärast pritsimist võib tugev vihm põhjustada kultuurtaimede lehtede kahvatumist (klorootilised laigud mööduvad saaki negatiivselt mõjutamata). Tugeva vihmasaju prognoosi korral on soovitav pritsimine edasi lükata.

Vee kogus 200-400 l/ha
Toimeaine aklonifeen, 500 g/kg (50%) ja klomasoon, 30 g/kg (3%)
Pakend 12 kg, vees dispergeeruvad graanulid
Tootja FMC

 

Ostuga kaasa kingitus

Generic placeholder image

Digikaal ja mõõteanum

Kui ostad herbitsiidi Novitron DamTec, saad tänuks kingituse.

Prev Next