Mistral 700 WG

Mistral 700 WG on laia toimespektriga herbitsiid üheaastaste kaheiduleheliste ja teatud üheaastaste üheiduleheliste umbrohtude tõrjeks kartulil ja porgandil. 

Toime

Mistral tõrjub hästi harilikku kesalille, valget hanemaltsa, harilikku hiirekõrva, linnurohtu, verevat iminõgest, vesiheina, põldmailast, põldkannikest, põldsinepit, harilikku kurekaela, põld-harakalatva, tähk-kukehirssi ja teisi umbrohte. Keskmiselt tõrjub konnatatart ja kaharat kirburohtu. 

Kasutamisjuhend

Kartul

Herbitsiidi võib kasutada kas üks kord tärkamiseelselt või -järgselt või jaotatud pritsimise korral enne ja pärast kartulitaimede tärkamist. 

  • Ühekordsel pritsimisel enne kartuli tärkamist on kulunorm 0,5–0,7 kg/ha, pärast tärkamist (kui kartul on 8-10 cm kõrge) 0,3–0,5 kg/ha. 
  • Jaotatud pritsimise korral märgadel, suure orgaanilise aine sisaldusega pinnastel on 1. korral (enne kartuli tärkamist) soovitatav kulunorm 0,3-0,4 kg/ha ja 2. korral (taimed on 8-10 cm kõrgused) kulunorm 0,2-0,3 kg/ha. Intervall peaks olema 7 päeva.

Koristuseelne ooteaeg: 42 päeva.

Tähele tuleks panna, et teatud kartulisordid võivad ebasoodsate ilmastikutingimuste korral osutuda herbitsiidile ülitundlikuks.

Porgand

Pritsida enne porgandi tärkamist (BBCH 00-09) kulunormiga  0.075-0.150 kg/ha. Lubatud on maksimaalselt 1 kasutuskord.

Koristuseelne ooteaeg: 30 päeva.

Herbitsiid toimib kõige efektiivsemalt temperatuuril 15-20 ℃. Öökülma puhul mitte kasutada Mistral® 700 WG’d varem kui 2 päeva möödumisel. Samuti tuleks jälgida, et preparaadi kasutamisele järgneval aastal ei tohi samal põllul kasvatada salatit, redist, kapsast, kaalikat ega rapsi.

 

Vee kogus 200-400 l/ha
Toimeaine metribusiin 700 g/kg
Pakend 1 kg, vees dispergeeruvad graanulid
Tootja Adama