Spotlight Plus

Spotlight Plus on desikant kartulipealsete närvutamiseks ja herbitsiid sparglil, vaarikal, aedmurakal, mustikal, jõhvikal, sõstardel, karusmarjal, maasikal ja dekoratiivtaimedel.

Toime

Toimeaine karfentrasoon on selektiivne mittesüsteemne herbitsiid ja desikant. Lahus imendub pealsete kaudu, millele järgneb töödeldud taimedes tugevalt piiratud translokatsioon. Toimeaine imendumine juurte kaudu on ebatõenäoline selle kiire lagunemise tõttu mullas.

Taime surm tekib klorofülli moodustumise häirete ja mürgiste vahesaaduste, eriti reaktiivsete hapnikuradikaalide kogunemise tõttu tsütosoolis. Esimesed sümptomid võivad tekkida mõne tunni jooksul pärast pritsimist. Esialgu muutuvad pealsed vesiseks, seejärel ilmuvad pruunid nekrootilised laigud, mis suurenevad järgmiste päevade jooksul kiiresti. Lõpuks on töödeldud taim täielikult kuivanud. Pritsimisel ereda päikesevalguse tingimustes suureneb ühendi aktiivsus veelgi. Karfentrasoon-etüüli poolestusaeg mullas on maksimaalselt üks päev, peamiselt seetõttu, et toimeaine hüdrolüüsitakse mullas kiiresti.

Kasutamisjuhend

Optimaalse toime tagamiseks kasutada hommikul ja mitte hiljem kui 4 tundi enne videviku saabumist.  Olenevalt pritsi tüübist ja kasutusviisist kasutada 200–1000 liitrit vett hektarile. Tiheda taimestiku puhul suurendada veekogust, et tagada hea katvus.

Tähelepanu! Mullaorganismide kaitsmiseks mitte kasutada seda või ükskõik millist muud vahendit, mis sisaldab Karfentrasoon-etüüli  rohkem kui üks pritsimiskord igal kolmandal aastal.

Kartul

Spotlight™ Plusi kasutatakse kartulipealsete närvutamiseks. Kasutage lehtede vananemise algusest BBCH≥ 90. Maksimaalselt võib Spotlight™ Plusi kasutada ainult üks kord hooaja jooksul. Väga tugevate pealsetega põllukultuuride puhul või kui pärast ühekordset kasutamist kasv taastub, võib rahuldava kuivatamistulemuse saavutamiseks osutuda vajalikuks teine pritsimine mõne teise tootega.

Kui lehestik on hävinud, siis veenduge, et hävinud pealsed ei kataks allesjäänud varsi, sest tõhusus väheneb, kui hävinud pealsed katavad töödeldavaid varsi.

Vee kogus on kartulit pritsides 300–600 liitrit hektarile. 

Kulunorm: 1 l/ha.

Viimane kasutamisaeg on 7 päeva enne saagikoristust.

Tähelepanu! Samal kartulipõllul kasutada ainult üks kord kolme aasta jooksul. 

Maasikas

Maasikal kasutatakse reavahedes kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks. Lubatud pritsida 1-2 korda 7 päevase vahega. Esimest korda võib kasutada, kui maasika taimed on talvitunud veebruarist aprillini ja teist korda pärast saagi koristust juulist oktoobrini. Kasutada ei tohi, kui taimed kannavad vilju. Ventilaator pritse ei tohi kasutada. 

Vee kogus on 1000 liitrit hektarile. 

Kulunorm: 0,4 l/ha.

Spargel

Sparglil kasutatakse kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks. Lubatud pritsida 1-2 korda 7 päevase vahega. Esimest korda võib kasutada enne saagi tärkamist veebruarist aprillini ja teist korda pärast saagi koristust juulist oktoobrini. 

Vee kogus on 200 liitrit hektarile. 

Kulunorm: 0,3 l/ha.

Vaarikas, aedmurakas

Vaarikal ja aedmurakal kasutatakse kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks ning võrsete närvutamikseks. Lubatud pritsida 1 kord. Pritsida võrseid. Pihustada varre alumist osa mitte kõrgemal kui 20 cm maapinnast. Kasutamine: veebruarist juulini.

Vee kogus on 1000 liitrit hektarile. 

Ooteaeg: 21 päeva.

Kulunorm: 0,8 l/ha.

Mustikas, sõstrad, jõhvikas, karusmari

Mustikal, sõstardel, jõhvikal ja karusmarjal kasutatakse kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks. Lubatud pritsida 1 kord. Kasutada ei tohi, kui taimed kannavad vilju. Ventilaator pritse ei tohi kasutada. Kasutamine: veebruarist juulini.

Vee kogus on 1000 liitrit hektarile. 

Kulunorm: 0,8 l/ha. 

Dekoratiivtaimed

Dekoratiivtaimedel kasutatakse kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks. Lubatud pritsida 1 kord. Kasutades dekoratiiv taimedel ei tohi seemneid ega ühtegi taime osa kasutada toiduks inimestele ega loomadele.

Vee kogus on 1000 liitrit hektarile. 

Kulunorm: 0,8 l/ha. 

 

Vee kogus 200–1000 l/ha
Toimeaine karfentrasoon-etüül (CAS: 128639-02-1) 60 g/l
Pakend 5 L, mikroemulsioon (ME)
Tootja FMC Corporation

 

Ostuga kaasa kingitus

Generic placeholder image

Digikaal ja mõõteanum

Kui ostad herbitsiidi Novitron DamTec, saad tänuks kingituse.

Prev Next