Fenix®

Fenix on üheaastaseid kaheidulehelisi ja mõnesid kõrrelisi umbrohte tõrjuv herbitsiid kartuli, porgandi, pastinaagi, herne, põldoa, tippsibula, küüslaugu, tilli, lehtpeterselli, selleri, köömne, ja päevalille põldudele, ning männi, kuuse ja lehise istandustesse ja puukoolidesse.

Fenix

Toime

Fenix on laia toimespektriga kontaktne herbitsiid kaheiduleheliste ja mõnede kõrreliste umbrohtude tõrjeks. Pritsituna põllule, jätab toimeaine mulla pinnale õhukese kileja kihi ning seetõttu hävivad ka hiljem tärkavad umbrohud.

Kasutamisjuhend

Et saavutada parimat tõrjetulemust, soovitatakse Fenix’it pritsida enne umbrohtude tärkamist või nende väga varases kasvustaadiumis – umbrohtude idanemisel kuni esimeste pärislehtede ilmumiseni. Erandiks on suure orgaanilise aine sisaldusega mullad – sel juhul on parim aeg pritsida vahetult pärast umbrohtude tärkamist. Preparaati ei ole lubatud kasutada samal põllualal kaks aastat järjest. Fenix'i kõrval tuleks kasutada herbitsiide, mis ei kuulu kemikaalide gruppi F3, et vältida resistentsuse tekkimist. Herbitsiidi ei soovitata kasutada seemnest külvatud sibula põldudel, kuna jaheda ja niiske ilma korral võib pritsimine kultuurile ebasoodsalt mõjuda.

Kultuurid Kulunorm, l/ha Kasutuspiirang Pritsimise aeg
Kartul 2,5 - 3,0 1 kord kasvuperioodis Peale kartuli mahapanekut või peale viimast vaheltharimist, kuid mitte hiljem kui üks nädal enne tärkamist.
Hernes, põlduba 3,0 1 kord kasvuperioodis Peale külvi, kuid mitte hiljem kui 1 nädal enne herne tärkamist.
Porgand, küüslauk, juurseller, pastinaak 2,5 1 kord kasvuperioodis Peale külvi, kuid enne kultuuri tärkamist
või 1,5 + 1,0 2 korda kasvuperioodil 1. pritsimine peale külvi, kuid enne kultuuri tärkamist ja 2. pritsimine, kui kultuuril on arenenud 2 pärislehte ja uued umbrohud on tärganud.
Tippsibul 2,5 1 kord kasvuperioodis Kasvuperioodil peale külvi, kuid enne kultuuri tärkamist
või 1,5 + 1,0 2 korda kasvuperioodil 1.  pritsimine peale külvi, kuid enne kultuuri tärkamist ja 2. pritsimine, kui kultuuril on arenenud 1-2 lehte ja uued umbrohud on tärganud.
Lehtseller, lehtpetersell 2,5 1 kord kasvuperioodis Peale külvi, kuid enne kultuuri tärkamist.
Köömen 2,0 1 kord kasvuperioodil Peale külvi, kuid enne kultuuri tärkamist.
Till 2,0 - 3,0 1 kord kasvuperioodis Peale külvi, kuid enne kultuuri tärkamist.
Päevalill 2,5 - 3,0 1 kord kasvuperioodis Peale külvi, kuid mitte hiljem kui 1 nädal enne päevalille tärkamist.
Puukoolid 2,0 - 3,0 1 kord aastas Kuuse, männi ja lehise istandustes ning puukoolides talve lõpul/ varakevadel, enne pungade puhkemist.
Vee kogus 200-300 l/ha sõltuvalt pritsimistingimustest
Toimeaine aklonifeen 600 g/l
Pakend 5 l, suspensioonikontsentraat
Tootja Bayer CropScience