Centurion Plus

Centurion Plus on süsteemne, mulla kaudu mittemõjuv selektiivne herbitsiid ühe- ja mitmeaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjeks laialehelistes kultuurides. Rapsil kasutatakse ainult üheaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjeks.

Toime

CENTURION PLUS sisaldab toimeainet kletodiim, mis absorbeerub peale kasutamist töödeldud taimeosadesse ja liigub taimes edasi juurtesse ja maapealsetesse taimeosadesse. Tundlike umbrohtude tüüpilised sümptomid, milleks on kasvu kängumine ja kolletunud lehed ning millele järgneb taime surm, ilmnevad 1-2 nädalat peale kasutamist.

Tõrjutavad umbrohud: tuulekaer, luste, teraviljad umbrohuna, paelhirss, kukehirss, raihein, nurmikas, kukeleib.

Kasutamisjuhend

Tõrjuda saab ainult CENTURION PLUS-i kasutamise ajaks tärganud umbrohtusid. CENTURION PLUS sobib kasutamiseks kõikidel mullatüüpidel.

Optimaalne pritsimise aeg üheaastaste umbrohtude tõrjumiseks on alates kolmest lehest kuni võrsumise alguseni. Umbrohtude tõrjumiseks peab olema tärganud piisavalt lehestikku, et absorbeerida pritsitavat ainet. Samuti on oluline valida selline kasutamise aeg, kui umbrohud pole veel alustanud konkureerimist kasvatatava kultuuriga.

Umbrohud, mis kannatavad stressi, põua, külma, ülemäärase niiskuse, loomuliku hukkumise või muude keskkonnatingimuste tõttu ja ei kasva aktiivselt, pole efektiivselt tõrjutavad, kuna sellised tingimused häirivad CENTURION PLUS omastamist ja liikumist taimedes.

Vähemalt üks nädal peale pritsimist maad mitte harida, et oleks piisavalt aega ümberpaiknemiseks taimedes.

CENTURION PLUS vajab peale kasutamist vähemalt 1 tund kuiva ilma, et taimed jõuaksid kletodiimi omastada.

Maksimaalne lubatud pritsimiskordade arv 1.

CENTURION PLUS pole vaja segada õlise kleepainega, kuna tegemist on kasutusvalmis formulatsiooniga.

Suvi- ja taliraps

Kulunorm: 1,0 l/ha. Kasutada rapsi kasvufaasis 12-50; alates kahe lehe avanemisest kuni on tekkinud õienupud, kuid on veel ümbritsetud lehtedega. Ooteaeg 90 päeva.

 

Vee kogus 200-400 l/ha 
Toimeaine 120 g/l kletodiim
Pakend 5 l, emulsioonkontsentraat (EC) 
Tootja Arysta LifeScience S.A.S.