Cleravo®

Cleravo Clearfield (CL) herbitsiid üheaastaste umbrohtude tõrjeks Clearfield suvirapsi ja -rüpsi ning talirapsi ja -rüpsi sortidel.

Tähelepanu! Cleravo on Clearfield (CL) herbitsiid, mida võib kasutada ainult imasamoksi taluvate rapsi või rüpsi Clearfield sortidel. Cleravo kasutamine tavalisel, mitte Clearfield rapsil või rüpsil hävitab kultuuri täielikult. Lisainfot Clearfield tehnoloogia kohta leiad siit.

Toime

Imasamoks toimib biosünteesi käigus ALS inhibiitorina, kvinmeraki toimemehhanism on aga sarnane sünteetiliste auksiinide omale. Imasamoks ja kvinmerak imenduvad juurte ja lehtede kaudu ning kanduvad taimes laiali. Peamine efekt saavutatakse lehestiku kaudu omastamisel.

Clearfield süsteem ja Cleravo tõrjuvad hästi ristõielisi umbrohtusid, nagu harilik hiirekõrv, põldsinep, valge sinep, põld-litterhein, põldrõigas ja isekasvanud kõrrelisi - nisu ja otra.

Kasutamisjuhend

Cleravot saab kasutada tärkamisjärgseks umbrohutõrjeks Clearfield rapsi ja rüpsi sortidel nii sügisel kui kevadel, seda kuni 8. lehe kasvufaasini. Cleravot on soovitatav kasutada umbrohtude varajases kasvufaasis alates tärkamisest kuni roseti 4 leheni.

Kevadine pritsimine talirapsil ja -rüpsil tuleb teha varsumise algusest kuni õiepungade moodustumiseni niipea, kui ilm ja mullatingimused seda võimaldavad.

Clearfield sordid Pritsimise aeg Kasvufaas BBCH
Suviraps ja -rüps kevad 10-18
Taliraps ja -rüps sügis 10-18
Taliraps ja -rüps kevadel pärast vegetatsiooni algust* 30-50

* Pritsida ainult sügisel tärganud väikeseid umbrohtusid. Umbrohi ei tohiks kevadel olla suurem kui 4.-6. lehe faasis (BBCH 14-16).

Maksimaalselt on kultuuril lubatud 1 pritsimiskord. Preparaadi kulunorm on 0,8-1 l/ha ja vee kulu 100-400 l/ha.

Efektiivsus enamikele umbrohtudele paraneb, kui Cleravot kasutada koos märgajaga Dash. Maksimaalne Dash’i kulunorm on 1 l/ha.

Märkused

  • Eriti kevadel võib suvirapsil ja -rüpsil esineda fütotoksilisust. Võivad ilmneda sellised tunnused nagu kolletumine/kloroos, lehtede väärareng/lehtede lokilisus ja kasvu pidurdumine/kängumine. Läbiviidud katsete põhjal fütotoksilisus saaki ei mõjuta.
  • Et vähendada ülekandumise ehk triivi mõju sellistele naaberkultuuridele nagu kartul, porgand, seller, till, apteegitill, petersell, pastinaak, aniis ja köömen, tuleb kasutada triivi vähendavaid pihusteid (min 50%).
Vee kogus 100-400 l/ha
Toimeaine imasamoks 35 g/l, kvinmerak 250 g/l
Pakend 2 x 5 l Cleravo + 2 x 5 l Dash, suspensioonikontsentraat (SC)
Tootja BASF

Vaata veel

Generic placeholder image

Clearfield tehnoloogia

Uudne tehnoloogia, mis ühendab tulemusliku umbrohutõrje nimel spetsiaalsed rapsisordid ja Clamox herbitsiidi.

Prev Next