Dacnusa sibirica

Dacnusa sibirica on kiletiivaline parasitoid, keda kasutatakse kaevandikärbse tõrjeks kurgil. Teistel kultuuridel kasutatakse kaevandikärbse ennetavaks tõrjeks ja kui ilmad on jahedad.

Dacnusa sibirica on täiskasvanuna umbes 2-3 mm suurune, must, pikkade tundlatega parasitoid. Dacnusa sibirica on kaevandikärbse siseparasiit. Väljaarvatud täiskasvanud isendid, veedab ta oma elutsükli teised etapid varjatult kaevandikärbse vastse sees. Dacnusa sibirica areng munast täiskasvanuks kestab umbes 16 päeva.

Teave kasurite tellimise ja kaubale järele tulemise kohta.

 

Kasutamine

Kaevandeid ilmub veel mõnda aega ka pärast parasitoidide levitamist, sest parasitoid tapab ainult kaevandikärbse nukujärke.

Dacnusa sibirica töötab kõige paremini 15-20 kraadi juures. Seetõttu soovitatakse kaevandikärbse teist parasitoidi Diglyphus isaea´t kasutada suvekuudel (kuumades ja valgetes tingimustes), muul ajal aga Dacnusa sibirica´t või Dacnusa sibirica ja Diglyphus isaea segu.

Kaevandikärbse vastsed on parasitoidile vastuvõtlikud umbes nädala jooksul oma arengu ajal. Seetõttu soovitatakse parasitoide levitada kord nädalas kolme järjestikuse nädala jooksul ja uuesti 6-7 nädalat pärast esimeste kaevandikärbeste ilmumist. Parasitoidide toimimisviisi tõttu ei vähene kaevandikärbeste arvukus taimedel väga kiiresti. Tõrje mõju on nähtav umbes kaks nädalat pärast parasitoidide levitamist.

Tähtis!

Suvisel ajal ei suuda Dacnusa sibirica kaevandikärbse paljunemisega sammu pidada. Seetõttu on suvisel ajal soovitatav kasutada teist parasitoidi, Diglyphus isaea´t ( või kasutada neid kahte parasitoidi koos).

Kahjuri kohta

Kaevandikärbse kohta loe lähemalt.

Kultuur Kasur Ennetav tõrje Kahjurite tõrje
Kurk Dacnusa sibirica 0,25/m2/nädal 0,5-2/m2/nädal
Tomat Dacnusa sibirica 0,25/m2/nädal Ei soovitata
Tomat Diglyphus isaea   Ei soovitata 1-2/m2/nädal
Lilled Dacnusa sibirica 0,25/m2/nädal Ei soovitata
Lilled Diglyphus isaea   0,1/m2/nädal 1-2/m2/nädal

 

Transportimine ja säilitamine

NB! Kasureid tuleb transportida jahedas, vältides nende ülekuumenemist. Kui kodutee on pikem, tuleks kasutada termoskotti koos külmaelemendiga. Veenduge, et kasureid sisaldav pudel ei puutuks otseselt külmaelemendiga kokku. Külmaelemendi ja pudeli vahele võib panna näiteks mingi riideeseme või ajalehe.

Säilitamine:  Dacnusa sibirica saab säilitada paar päeva 8 kraadi juures. Kiletiivalised parasitoidid tuleks lasta kasvuhoonesse õhtul või pilvise ilmaga.

Tooted

Dacnusa sibirica 250 täiskasvanud isendit/ pudel

Tootja

Biotus


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Indrek Teder

aiandustoodete müügiesindaja

+372 505 4406
E-post

Generic placeholder image

Ingrid Loddes

assistent, taimekasvatus

+372 5683 3005
E-post

Generic placeholder image

Marge Olo

köögiviljaseemnete tootejuht

+372 5303 3664
E-post