Amblyseius californicus

Ambyseius (Neoseiulus) californicus on röövlest, keda kasutatakse punase kedriklesta ennetavaks tõrjeks või kui kahjureid on vähe.  

Amblyseius (Neoseiulus) californicus röövlest, foto Katrianna Leino.

Neoseiulus (Amblyseius) californicus (foto autor Katrianna Leino)

Teave kasurite tellimise ja kaubale järele tulemise kohta.

Röövlesta  Amblyseius californicus areng munast täiskasvanud isendini kestab 7-10 päeva (25 ℃ juures). Kõrgemate temperatuuride korral arenguks kuluv aeg lüheneb ning arengutsükkel võib kokku kesta vaid 4 päeva.

Areng on kõige parem soojades ja niisketes tingimustes, kuid Amblyseius californicus saab hakkama ka madalama õhuniiskuse korral (40% – 60% ja 10 – 40 °C juures). Oluliselt jahedamad või kuumemad temperatuurid aeglustavad või pärsivad röövlesta paljunemist ja arengut. Suurem õhuniiskus on vajalik kõrgemate temperatuuride korral.

Kasutamine

Kuna Amblyseius californicus talub kuuma ja kuiva õhku paremini kui Phytoseiulus persimilis, on kuumades ja kuivades tingimustes soovitatav kasutada teda koos röövlesta Phytoseiulus persimilis´ega, et kedriklesta tõrje oleks tõhusam. 

Puistatavad röövlestad
Puistake lahtised röövlestad otse taimede lehtedele. Jaotage nad taimedele esimesel võimalusel, kuid mitte keskpäevase kuumuse ajal. Enne kasutamist pöörake pudelit õrnalt, et röövlestad jaotuksid kandeaines ühtlaselt. Kandke kasurid otse taime lehtedele. Jagage kogu pakendi sisu kõikide taimede peale ära. Kuna röövlestad ei lenda, ei suuda nad iseseisvalt taimelt taimele levida. Ühtlase pealekandmise tagamiseks hoidke röövlestade pudelit enne pealekandmist jahedas, et kasurid ei roniks pudeli otsa, vaid jääksid ühtlaselt kandeaine sisse.

Pigem kasutage röövlesti rohkem kui liiga vähe. 

Kulunorm varieerub sõltuvalt kahjurite arvukusest 10 - 50 tk/m2. Soovitus: 2000 röövlestast piisab, kui on vähem kui 100 taime. Pigem kasutage röövlesti rohkem kui liiga vähe.

NB! Röövlesta Amblyseius californicus puistes toote kasutamine võib põhjustada allergilist reaktsiooni! Allergia esinemise oht on suurem, kui kasutada toodet suurtes kogustes ja väga sagedasti.

Röövlesti sisaldavad kotikesed
Röövlesta Amblyseius californicus kotikesi kasutatakse ennetavaks tõrjeks või kui kahjureid on vähe. Kotikesed riputatakse taimede külge või vastu taime vart. Röövlestad paljunevad kotikestes tänu seal olevatele toidulestadele. Kotikeses on nõelapeasuurune auk, mille kaudu osa röövlesti tuleb taimede peale saaki otsima, osa jääb kotikesse ja paljuneb seal enne taime peale siirdumist. Röövlesti väljub kotikesest olenevalt tingimustest 4-7 nädala jooksul.

Kulunorm: iga suurema taime jaoks on vaja ühte kotikest. Väiksemaid taimi saab liigutada üksteisele nii lähedale, et lehed puutuvad kokku ning röövlestad levivad ühest kotist mitmele taimele (2-10 taime kohta üks kotike).

NB! Kotikesi ei tohi avada!

Mitte kasutada keemilisi taimekaitsevahendeid vähemalt üks nädal enne röövlestade taimedele levitamist.

Röövlestad ei edene kuivas siseõhus, seega ei garanteeri me tõrje õnnestumist siseruumides.

Ei sobi kasutamiseks tomatil, sest tomati kleepuvad karvad takistavad röövlesta liikumist.

Kahjuri kohta

Kedriklestade kohta loe lähemalt.

Punase kedriklesta tõrje

Amblyseius californicus/m2 Kordus
Ennetav tõrje 1-2 tk/m2 (vajadusel rohkem) Iga kolme nädala tagant
Kahjureid vähe 4-25 tk/m2 Iga 2-3 nädala tagant
Kahjureid palju Kahjurite suure arvukuse korral röövlesta  A. californicus kedriklesta tõrjeks ei kasutata

 

Amblyseius californicus sobib kasutamiseks:

  • erinevatel köögiviljakultuuridel, nagu paprika, piprad, baklažaan, kurk
  • dekoratiivtaimedel, nagu roos, krüsanteem
  • kasvuhoonekultuuridel ja puukoolides.

 

Transportimine ja säilitamine

NB! Kasureid tuleb transportida jahedas, vältides nende ülekuumenemist. Kui kodutee on pikem, tuleks kasutada termoskotti koos külmaelemendiga. Veenduge, et kasureid sisaldav pudel ei puutuks otseselt külmaelemendiga kokku. Külmaelemendi ja pudeli vahele võib panna näiteks mingi riideeseme või ajalehe.

Säilitamine: võib säilitada lühiajaliselt (1-2 päeva) pimedas, temperatuuril 8-10 ℃.

Tooted

2000 röövlesta 250 ml pakendis
10 000 röövlesta 500 ml pakendis
10 kotikest taimede külge riputamiseks
50 kotikest taimede külge riputamiseks
100 kotikest taimede külge riputamiseks

Tootja

Biotus.

 


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Indrek Teder

aiandustoodete müügiesindaja

+372 505 4406
E-post

Generic placeholder image

Ingrid Loddes

assistent, taimekasvatus

+372 5683 3005
E-post

Generic placeholder image

Marge Olo

köögiviljaseemnete tootejuht

+372 5303 3664
E-post