Amblyseius swirskii

Amblyseius swirskii on röövlest, keda kasutatakse karilaste ja ripslaste tõrjeks.

Amblyseius swirskii röövlest, foto Jarmo Holopainen, Biotus.

Amblyseius swirskii (foto autor Jarmo Holopainen).

Teave kasurite tellimise ja kaubale järele tulemise kohta.

Toime

Amblyseius swirskii´t kasutatakse ripslaste ja karilaste tõrjeks, eriti kui need kaks liiki esinevad taimedel üheaegselt. On leitud, et see röövlest mõjub ka mõningal määral punase kedriklesta arvukusele, kuid kedriklesta tõrjeks Amblyseius swirskii´t siiski kasutada ei soovitata. Sobivates tingimustes hoiab ta kedriklesta enam-vähem kontrolli all, aga kui tingimused muutuvad kedriklesta jaoks soodsamaks, ei saa swirskii- röövlest enam hakkama ja sel juhul on vaja kasutada röövlesta Phytoseiulus persimilis.

 Röövlestad toituvad ripslaste ja karilaste noortest arengujärkudest. Punast kedriklesta  (peamiselt munad) sööb swirskii „kõrvalproduktina“.

Amblyseius swirskii on aktiivne, kui temperatuurid on pidevalt üle 22  °C ning arenemiseks on vajalik õhuniiskus üle 60 %.

Kasutamine

Kasuta puistatavaid röövlesti ainult siis, kui taimedel juba esineb või on teada, et sinna igal juhul ilmuvad kahjurid (nt. eelmised kultuurid on olnud nakatunud). Puistatavad röövlestad toimivad kiiremini kui kotikestes levitatavad röövlestad, kuid nad ka kaovad taimedelt kiiremini (eriti talvel ei asusta röövlestad korralikult taimi).

NB! Röövlesta Amblyseius swirskii puistes toote kasutamine võib põhjustada allergilist reaktsiooni! Allergia esinemise oht on suurem, kui kasutada toodet suurtes kogustes ja väga sagedasti.

Kui uutel taimedel ei esine kahjureid ja neid ei ole ka oodata, saab kasutada röövlesti sisaldavaid kotikesi. Kotikestes olevad toidulestad võimaldavad swirskii-lestadel kotis paljuneda umbes 4 nädala jooksul. Pärast seda tuleb vahetada kotikesed uute vastu.

Ripslaste kohta loe lähemalt siit.

Karilaste kohta loe lähemalt siit.

Toodet ei saa kasutada tomatitel (swirskii-röövlestad ei suuda liikuda tomatilehtede kleepuvate karvade sees).

Karilaste tõrje

Amblyseius swirskii/m2 Kordus
Ennetav tõrje 100 tk/m2 üks nädal pärast istutamist  Korrake vastavalt seire tulemusele (nt. kolm korda 1-2 nädala tagant)
Kahjureid vähe 150–200 röövlesta/m2  
Kahjureid palju 250 röövlesta/m2  

 

Röövlestad kotikestes: riputa ennetavalt igale 2. – 3. taimele. Korda 3 – 4 nädala tagant. Kui karilasi on rohkem, kasuta kotikestele lisaks lahtiseid röövlesti .

Ripslaste tõrje

Röövlestad kotikestes: riputa ennetavalt igale 2. – 3. taimele. Korda 3 – 4 nädala tagant. Kui ripslasi on rohkem, kasuta kotikestele lisaks lahtiseid röövlesti .

Kui taimedel esineb ainult ripslasi, on alternatiiviks  röövlesta Amblyseius cucumeris kasutamine kas lahtiselt või kotikestes.

Amblyseius swirskii sobib kasutamiseks:
erinevatel köögiviljakultuuridel, nagu paprika, piprad, kurk, baklažaan 
dekoratiivtaimedel, nagu roos, gerbera 
kasvuhoonekultuuridel.

 

Transportimine ja säilitamine

NB! Kasureid tuleb transportida jahedas, vältides nende ülekuumenemist. Kui kodutee on pikem, tuleks kasutada termoskotti koos külmaelemendiga. Veenduge, et kasureid sisaldav pudel ei puutuks otseselt külmaelemendiga kokku. Külmaelemendi ja pudeli vahele võib panna näiteks mingi riideeseme või ajalehe.

Säilitamine: hoiusta anumaid horisontaalselt, maksimaalselt 1 päev 15 kraadi juures. Soovitatav on kasutada röövlesti võimalikult kiiresti pärast toote saabumist, kuid mitte nt. keskpäevase kuumuse korral.

Tooted

10 000 röövlesta 0,5L pudelis
25 000 röövlesta 1L pudelis   

Tootja

Biotus


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Indrek Teder

aiandustoodete müügiesindaja

+372 505 4406
E-post

Generic placeholder image

Ingrid Loddes

assistent, taimekasvatus

+372 5683 3005
E-post

Generic placeholder image

Marge Olo

köögiviljaseemnete tootejuht

+372 5303 3664
E-post