Rohkem kui ainult lauda hügieen

Tänane maailm meie ümber liigub väga kiires tempos edasi, otsides loodussõbralikemaid lahendusi igas eluvaldkonnas ning seda ka laudahügieeni puhul.

Põllumajanduseski on muutuste aeg, Euroopa Liidu rohepoliitika ja soov muutuda järjest keskkonnasõbralikumaks puudutab meid kõiki. Baltic Agro ja Lallemand vaatavad tulevikku ja toovad Eestimaa loomakasvatajale uudse lahenduse – bioloogilise desovahendi Eazy Bed Pro.

Loomaasemetel ja sulgudes kasutatav pulber aitab vähendada somaatiliste rakkude ja bakterite arvu piimas, samuti vähendab mortellaro levimust ning soodustab haavandite paranemist, lisaks väärindab läga ja sõnnikut hoiustamisel tõhusamaks põllurammuks.


Eazy Bed Pro mõju on kolmekordne:

Mõju loomale

 • Madalam SOM ja bakterite arv piimas
 • Vähem mastiite
 • Vähem digitaalset dermatiiti
 • Puhtam õhk laudas – vähem ammoniaaki

Mõju (vedel)sõnnikule

 • Suureneb väärtus väetisena
 • Suureneb kuivainesisaldus
 • Suureneb orgaanilise lämmastiku osakaal
 • Väheneb ammoniaaklämmastiku osakaal

Loe edasi

Mõju sügavallapanule

 • Vähem niiskust, kuivem keskkond lamamiseks
 • Allapanu on tihedam, kiht jääb madalam
 • Puhtam õhk – tekib vähem ammoniaaki
 • Suureneb väärtus orgaanilise väetisena

Loe edasi

Eazy Bed Pro toime

Eazy Bed Pro desovahend on innovaatiline – toimeaineteks on piimhappebakterid ja ensüümid, lisaks kandeained, mis tagavad väga hea imavuse ja paakumiskindluse.

Desovahendina on tegu väga eduka patogeenide kontrolli all hoidjaga. Abi leiavad nii mortellaro kui ka kõrgete somaatiliste rakkude ja bakterite arvuga hädasolijad. Bioloogilise deso kasutamisel väheneb ka amooniaagi eraldumine. Eriti oluline on see farmides, kus on probleeme ventilatsiooniga või mille asustustihedus on liialt suur.

Eazy Bed Pro toime ei piirdu ainult looma tervise toetamisega. Nii lägahoidlas kui ka sügavallapanus aitavad needsamad bakterid ja ensüümid väärindada põllurammu.

Mõju vedel/sõnnikule

Eazy Bed Pro on ideaalne biogaasi tootvatele farmidele! Asemetel kasutatavad kuivdesod on reeglina antibakteriaalse toimega ning vedelsõnniku fermenteerumisele kaasa ei aita. Bioloogilise desovahendiga Eazy Bed Pro seda muret pole.

Mõju sügavallapanule

Bioloogiline desopulber aitab komposteeridaKasu on ka sügavallapanuga farmides! Kitsefarmi põhuga sügavallapanu kääritamisel ühe kuu vältel saadi Eazy Bed Pro’ga oluliselt paremad tulemused kui kontrollvariandil. Bioloogilise desovahendi kasutamisel oli kuivaine sisaldus hoiustatud sügavallapanus 13% kõrgem, orgaanilise lämmastiku osakaal 46% suurem ning ammoniaaklämmastiku osakaal 90% väiksem võrreldes bioloogilise lisandita sõnniku massiga.

Eazy Bed Pro mõju sügavallapanule on silmagagi nähtav! Fotol paremal olev sügavallapanu, mis on käärinud lisatud ensüümide ja bakterite kaasabil, on nähtavalt paremini komposteerunud.


Eazy Bed Pro on bioloogiline kuivdesovahend loomafarmidesse. Sellel on oluline mõju nii looma tervisele kui hiljem ka mullale ja saadavale saagile. Eazy Bed Pro toob positiivsed tootmistulemused farmis ja põllul ilma negatiivse mõjuta keskkonnale, loomale või inimesele.

Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Kadri Luhter

loomakasvatuse müügiesindaja

+372 5398 9686
E-post

Generic placeholder image

Marika Rahuoja

loomakasvatuse müügiesindaja

+372 5695 7903
E-post

Generic placeholder image

Piret Annus

loomakasvatuse müügiesindaja

+372 5341 4994
E-post

Generic placeholder image

Hendrik Sulepi

loomakasvatustoodete müügiesindaja

+372 528 7131
E-post

Generic placeholder image

Digitaalse dermatiidi tõrje

Digitaalse dermatiidi kontrolli alla saamiseks kasuta desopulbrile lisaks ka Putty pastat.

Generic placeholder image

Kutsu Söödameister

Täpse retsepti järgi valmivad söödasegud otse farmis.

Prev Next