Põllupäevik 47 | 2024. Teenustööd ja maisikasvatus

11.04.2024

Põldudel on juba märgata tööhoos Baltic Agro põllumajandusteenuste meeskonda. Kes, miks ja millal tellib teenustöid? Kuidas need aitavad maisikasvatajat? Kuula Põllupäevikust

> Vaata

Pangemineraalide aastalõpu hinnasula

29.11.2023

Kuni 20. detsembrini kehtiva jõulukampaania raames on allahinnatud Vilomix pangemineraalid ja kõrge energiasisaldusega Crystalyx lakupanged. Küsi lisa oma müügiesindajalt!

> Vaata

Kas oled vasikabuumiks valmis?

08.11.2023

Järgmistel kuudel on paljudes farmides oodata vasikabuumi. Selleks, et olla valmis pingeliseks perioodiks ja tagada noorkarjale parim algus, telli juba varakult vajalikud tooted, mis tagavad kiire juurdekasvu ning hea tervise.

> Vaata

Mis sai suvel siloauku?

21.10.2023

Enne kõige suvel kogutu söötmist tuleb igast silost võtta siloproov. Siloanalüüside tegemise peamine põhjus on teadlik söötmine tootmise eesmärkide saavutamiseks: olgu sooviks siis kvaliteetne liha, piim või ka aretusloomade tootmine.

> Vaata

Maisisilo toiteväärtusest ja seeduvusest

14.09.2023

Piimatootmise efektiivsuse tõstmine on kestev eesmärk. Oluline erinevus väärtusliku ja vähemväärtusliku sööda vahel võib olla vaid erinevate töövõtete kasutamine sööda valmistamisel. Näiteks maisisilo tegemisel õige koristusaja ja lisandi valik, korralik tallamine ja tera töötlus.

> Vaata

Sügiseks kuivdeso välja valitud?

12.09.2023

Niiskel ja jahedal ajal on eriti oluline hoida farmis head hügieeni, et vältida patogeensete bakterite levikut. Maksimaalselt tõhusat kaitset pakub kõrgelt aluseline kuivdeso FloorCal pH 12.

> Vaata

Kaitse oma piimakarja toksiinide eest

24.08.2023

Pikaajaline kokkupuude mükotoksiinidega, isegi madalal tasemel, põhjustab piimakarja kroonilisi terviseprobleeme. Anpro-UB on innovaatilise koostisega toksiinisiduja, milles on ühendatud looduslikud mineraalsed silikaadid ja bioflavonoidid.

> Vaata

Katted heina- ja põhurullidele

11.08.2023

Tänavusel aastal on tulenevalt põuast heina- ja põhusaak väga kehv. Samuti on põhukoristusel takistused tihedad hoovihmad. Iga tonn saaki, mis põllult koristatakse, tuleks hoiustada varju all, vältimaks ilmastikutingimustest tekkivaid kadusid. Korralike varjualuste puudumisel saab põhu- ja heinarulle kvaliteetsena säilitada spetsiaalse kattega kaetuna.

> Vaata

Rohkem piima melassiga!

08.08.2023

Suhkrurikka melassi lisamine ratsiooni vähendab segasööda sorteerimist, parandab sööda maitset, suurendab piimatoodangut ja palju muud. Baltic Agro valikust leiad alati kindla ja kvaliteetse koostisega melassi, Üle 6 tonni tellides on võimalik tsisterniga vedu otse farmi - küsi lisainfot müügiesindajalt!

> Vaata

Kvaliteetne startersööt - investeering tulevikku

03.08.2023

Vasika teekond kõrgtoodangulise lehmani algab kohe peale sündi. Vasikate tugeva tervise ja hea kasvukiiruse aitavad saavutada Baltic Agro kvaliteetsed granuleeritud starterid. Kuni 18.08 on vasikastarterid mahukampaania hinnaga - küsi lisa müügiesindajatelt!

> Vaata

Õige aeg rohumaa rajamiseks

21.07.2023

Külvates heinaseemned suve lõpupoole, peale viljakoristust augustis, jõuavad taimed veel piisavalt areneda ning talveks valmistuda. Kindlasti aitab edukale talvitumisele kaasa sügisene väetamine.

> Vaata

Crystalyx Cattle Booster eripakkumine

20.07.2023

Kuni 30.07 on Crystalyx Cattle Booster eriti hea hinnaga - 98 eur/tk. Crystalyx on energiarikas täiendsööt, mis sobib lüpsi- ja ammlehmadele, mullikatele, lihaveistele ning kitsedele.

> Vaata

Suve lõpus laudahügieen laitmatuks

18.07.2023

Augustis ja septembris näeme tihtipeale, et somaatiliste rakkude arv piimas on kõrgem ja põletikud löövad kergemini välja kui muul ajal. Selleks, et vältida taolist olukorda, peaks tegema ettevalmistusi juba täna. Enneta keskkonnas leiduvate patogeenide negatiivset mõju looma tervisele ja piima kvaliteedile kuivdesoga Agrosan DryOut.

> Vaata

Hivetona - kõige parem energiasööt täna soodushinnaga

11.07.2023

Hivetona sarja kõige populaarsem Hivetona Liuos Blend on nüüd lisaks teistele energiajookidele Baltic Agro tootevalikus. Juulikuus Hivetona Blend IBC 1200 kg tutvumishinnaga kõigest 1500 eur! Küsi lisa loomakasvatuse müügiesindajatelt.

> Vaata

Silo tootmise riskide maandamine

27.06.2023

Selle aasta esimese niite rohusilo on paljudel piimatootjatel juba tehtud. Keskmine saak jäi väga kesiseks – paljudel juhtudel kogusid tootjad vaid veerandi planeeritavast söödakogusest. Loe, millised on selleaastase esimese niite õppetunnid!

> Vaata

Hea põllumajandustootja – veel jõuad selle hooaja sees toetust avaldada!

19.05.2023

Ostes Trioworldi sinist silopallikilet, toetad rahaliselt Tartu Ülikooli Meestekliinikut ja nende mobiilse meestearsti kabineti tegevust maapiirkondades.

> Vaata

Triowrap Plus pallikilega toetad meeste terviseuuringuid

03.03.2023

Helesinised silopallid Eestimaa põldudel näitavad hoolivust ja toetust eesnäärmehaiguste võitluses ning aitavad pöörata tähelepanu haiguste ennetamisele. Selleks pallita oma rohusilo helesinise silokilega ja kaunista põllud helesiniste silopallidega!

> Vaata

Viimane põlluseminar

30.08.2022

Baltic Agro maisiseminar toimub seekord 15. septembril Lääne-Virumaal ettevõttes Muuga PM OÜ.

> Vaata

Kas august toob SRA tõusu?

29.07.2022

Kui tugineda eelmiste aastate mõõtmistulemustele, siis võib eeldada, et somaatiliste rakkude arv piimas tõuseb. Kas näitaja tõusu saab vältida?

> Vaata

AIV silokindlustuslisandid - kindlustunne kogu sileerimisprotsessis!

16.06.2022

AIV tooted tagavad parema söömuse, mistõttu on majanduslik kasu märkimisväärne. Samuti paraneb loomade tervis ning lisandub kulude kokkuhoid söödakulude vähenemise arvelt.

> Vaata

Spetsiaalsed katted lasevad põhu- ja heinarullidel hingata!

14.06.2022

Korralike varjualuste puudumisel saab rulle kvaliteetsena säilitada spetsiaalse kattega kaetuna. Koormakatete ja -kilede kasutamine ei ole hea – nendega kipuvad rullid hallitama minema. Loe katetest ja kvaliteetse heina saamise soovitustest lähemalt.

> Vaata

Põllumees, vali helesinine!

29.03.2022

Baltic Agro ja Trioworld kutsuvad Eestimaa põllumehi osalema meeste tervise kampaanias “HELESININE AITAB”. Helesinised silopallid Eestimaa põldudel näitavad hoolivust ja toetust eesnäärmehaiguste võitluses ning aitavad pöörata tähelepanu haiguste ennetamisele – selleks pallita oma rohusilo helesinise silokilega ja kaunista põllud helesiniste silopallidega!

> Vaata

Uus Söödameister alustas tööd

18.02.2022

Alates veebruarist on masinapark täienenud uue sõidukiga. Nüüd saame kliente veelgi sujuvamalt teenindada ja pakkuda söödavalmistamist ka uutele huvilistele.

> Vaata

Siloseminari eri 1: sordivõrdluskatsed

10.01.2022

Lähenev siloseminar tõi vestlusringi Baltic Agro arendusdirektori Margus Ameerikase ja seemnete tootejuhi Tanel Käbini, kes arutlesid teemadel, mis seminaril ettekandmisele tulevad. Üheks oluliseks teemaks on sordivõrdluskatsed, mida Baltic Agro on koostöös tublide põllumeestega korraldanud juba 5 aastat. Need katsed on olnud ja on ka tulevikus väga suureks abimeheks meie sordivaliku kujunemisel. Kohtumiseni siloseminaril!

> Vaata

Ole kursis loomakasvatuse erinevate tahkudega uuel Lihafaktid.ee veebilehel!

16.12.2021

Eestis ja Euroopas laiemalt on käimas elav arutelu loomakasvatuse ja liha rollist tulevikus.

> Vaata

Aasta põllumees Andres Vaan soovitab alati eelistada kodumaist toitu

15.12.2021

Toetame Eesti loomakasvatust ja tootmist! Euroopa toiduohutusameti andmetel on Eestis kasvatatud ja toodetud toit üks maailma puhtamaid.

> Vaata

Uus speed-baiting tehnoloogial põhinev rodentitsiid Selontra

14.12.2021

Kahjurite tõrje tootevalikusse on lisandunud uuenduslik rodentitsiid Selontra, mis on kuni 3 korda kiirem, kui enamik antikoagulantseid mürksöötasid.

> Vaata

Stipendiumivõitjad selgunud!

05.11.2021

Aitäh kõikidele konkursil osalenutele. Stipendiumid andsime üle Eesti Maaülikooli aastapäeva aktusel.

> Vaata

Paranda maisisilo seeduvust

14.09.2021

Katsed on näidanud, et nii heksli pikkus kui tera töötlus mõjutavad maisisilo tärklise seeduvust. Kuid kumb rohkem?

> Vaata

Kuumastress minu karjas?

05.07.2021

Eesti suviste temperatuuride ja õhuniiskuse taseme juures tekib piimalehmadel kuumastress, mis põhjustab terviseprobleeme ja toodangu langust. Mida kõrgem on piimatoodang, seda kergemini langevad loomad stressi.

> Vaata

Loodussõbralik desovahend lauta ja põllule

07.04.2021

Tõime turule toote, mis aitab kaasa mitte ainult looma tervisele ja puhtusele laudas, vaid ka väärtusliku sõnnikuna põllule viies.

> Vaata

Lüpsihügieen ja parem piim

22.03.2021

Nisade hoolduseks soovitatakse desovahendeid, mis sisaldavad nii joodi kui glütseriini. Esimene neist desinfitseerib, teine hooldab nisanahka.

> Vaata

Vasikate kuivaine söömus ja juurdekasv

17.03.2021

Söötmiskatseid piimaveiste vasikatega aitasid välja uurida, mil viisil saavutame suurima söömuse ja kasvu ning mis on kasvu tagasihoidvad tegurid.

> Vaata

Rendi traktor kevadtöödeks ja hooaeg algab muretult!

22.02.2021

Paindlik lahendus tööde tegemiseks: Baltic Agrost leiad rendiks vajaliku põllumajandustehnika

> Vaata

Uudistoode CALSEApowder

18.09.2020

Looduslik vatsa pH tasakaalustaja, mis varustab organismi mitmete vajalike mineraalidega.

> Vaata

Soovitused maisisilo tootmiseks

03.09.2020

Maisisilo põhilisteks eelisteks rohusilo ees on suur saagikus, kuivaine suur energiasisaldus ja mõõdukas tärklisesisaldus, ent seda ainult õige tehnoloogia korral.

> Vaata

Heinategu hoos

25.06.2020

Kuival perioodil kuivab hein kiiremini. Et seda veelgi kiiremini pallideks vormida, soovitame Rollatex Pro pallivõrku.

> Vaata

Mortellaro vastu Putty pastaga

02.04.2020

Mortellaro haiguse ehk digitaalse dermatiidi raviks on nüüd olemas loomasõbralik pasta. Hüvasti, sidumine!

> Vaata

Vatsa ökosüsteemist

28.03.2019

Lüpsilehma toodang ja tervis sõltuvad vatsa ökosüsteemi tasakaalust. Tasakaalu ja vatsa pH-d aitavad kontrollida teatud söödalisandid.

> Vaata

Maisisilo lüpsilehmade ratsioonis

25.09.2018

Tänu kõrgele energia ja tärklise sisaldusele ning heale seeduvusele on õigesti valmistatud maisisilo lüpsilehmadele hea sööt.

> Vaata

Hallitused võivad jõuda ka maisisilosse

25.09.2018

Viimastel aastatel on Eestis hoogustunud maisi kasvatamine siloks. Kuid märja ilmaga või siis, kui maisi koristamisega jäädakse hiljaks, arenevad taimelehtedel välja hallitusseened.

> Vaata

Miks sööta rasva?

07.03.2017

Suuretoodangulised lehmad vajavad söödaenergiat tunduvalt rohkem, kui nad ratsiooniga saavad, seda eriti laktatsiooni kõrgperioodil.

> Vaata

Udarapõletike tõrje

27.01.2016

Piret Kalmus Eesti Maaülikoolist kirjutab udaratervise parandamisest ning haigustekitajate tõrjest erinevate võtete abil.

> Vaata

Antibiootikumiravi kinnisperioodil

27.01.2016

Piret Kalmus Eesti Maaülikoolist kirjutab lehmade kinnisperioodiaegse ravimeetodi valimisest karjale.

> Vaata

Antibiootikumiresistentsuse vältimine

27.01.2016

Piret Kalmus Eesti Maaülikoolist jagab soovitusi vasikate raviks antibiootikumidega ja sellise ravi vajaduse vähendamiseks farmis.

> Vaata