Heinale!

Heina kvaliteet ja toiteväärtus kujunevad heina tegemise ajal. Kui koristustööd venivad, hein seisab kaua maas või saab vihma, kaotab ta palju oma väärtusest. Kvaliteetse heina saamiseks on rohi vaja varakult niita (kõrrelistel loomise, liblikõielistel nuppumise ajal) ja kiiresti kuivatada.

Hästi kuivatatud hein on roheka värvusega ja meeldiva aromaatse lõhnaga. Kaua päikese käes seisnud heina värvus on valkjas, tihti on selline hein kaotanud kõige väärtuslikumad taimeosad. Kui mahaniidetud hein jääb tugeva vihmasaju kätte, siis muutub tema värvus helekollaseks. Sademed vähendavad oluliselt niidetud heina toiteväärtust, mineraalainete ja vitamiinide sisaldust.

Õigel ajal koristatud heinal on hea aromaatne magus spetsiifiline lõhn!

Heaks heina kuivaine sisalduseks peetakse 80-85%, toorkiu sisalduseks 25-35%. Kuivatamisel võivad toitainete kaod ulatuda 20-40% võrreldes algmaterjaliga.


Ideaalsete heinapallide saamiseks kasuta CLAAS ROLLATEX PRO 3500 XW pallivõrku. Võrgu laius on 1,30 m, tänu sellele ulatub võrk ka üle palli servade. Lai võrk kaitseb palle paremini niiskuse sissetungimise eest.

CLAASi brändi pallivõrgud ROLLATEX PRO

ROLLATEX PRO on CLAASI uue põlvkonna pallivõrk, mille ühe rulliga on võimalik katta 50% rohkem söödapalle kui tavalise rulliga.
Ühe ROLLATEX PRO rulliga valmistate silo puhul kuni 90 lisapalli (1,2 m), heina puhul kuni 70 lisapalli (1,5 m) ja põhu puhul kuni 40 lisapalli (1,75 m).

ROLLATEX PRO pallivõrgu omadused:

  • katab palli servast servani, ei lase pallil laguneda;
  • kaitseb sööta sissetungiva niiskuse eest;
  • hoiab transportimise ja ladustamise ajal palli kuju stabiilsena;
  • tagab silo kvaliteedi, eemaldades pallist õhutaskud;
  • vähendab materjalikulu, kuna kogu rullis olev võrk läheb pakkimiseks;
  • ei rebene (lineaarne rebenemistugevus kuni 290 kg).

ROLLATEX PRO tugevdatud pikikeermed teevad võrgu oluliselt vastupidavamaks ning juhivad selle tõrgeteta masinasse ja ümber palli.

Pallivõrk Mõõdud Rulli kaal Lineaarne tugevus* Rulle alusel
ROLLATEX PRO 3500 1,30 x 3500 m 42 kg 290 kg 28
ROLLATEX PRO 3800 1,23 x 3800 m 37 kg 290 kg 28
ROLLATEX PRO 4500 1,23 x 4500 m 43 kg 290 kg 28

*Lineaarne rebenemistugevus on ROLLATEX PRO võrgul 290 kg ja teda iseloomustab väike mass meetri kohta. Eelvenituse abil on võimalik rulli täismetraaži 7–10% suurendada.

Pakkimist tõhustavad lisalahendused

EnterNet on CLAASi uus lahendus, mida kasutatakse ümmarguste söödapallide võrguga katmisel. EnterNeti kleepsilt koondab võrgu otsa kitsasse elastsesse torusse nii, et võrku ei pea enam kogu selle laiuses masinale ette andma. Niisugune lahendus säästab aega ning edastab võrku masinas sujuvalt ja ühtlaselt. EnterNet on kasutusel ainult Claasi pallivõrkudes, nii ROLLATEXi kui ROLLATEX PRO võrkudes.


Kate heina- ja põhurullidele

Korralike varjualuste puudumisel saab põhu- ja heinarulle kvaliteetsena säilitada spetsiaalse kattega kaetuna. Koormakatete ja kilede kasutamine ei ole hea - nendega kipuvad rullid hallitama minema. Spetsiaalsed katted on seevastu õhku läbi laskvad ning võimaldavad rullidel “hingata”.

Tencate Toptex kattedSpetsiaalne kate heina- ja põhurullidele:

  • õhku läbi laskev,
  • vett eemale juhtiv,
  • rebenemiskindel,
  • kõrge UV-stabiilsusega.
Katte mõõdud:

Laius: 9,8 m; 12 m; 15,6 m
Pikkus: 25 m
Värvus: roheline

Generic placeholder image

Niitmine ja vaalutamine teenusena

Säästa aega ja energiat! Telli põllutööd teenusena kogemustega professionaalidelt.

Prev Next