CalseaPowder – vatsapuhver ja mineraalide allikas ühes

Atsidoos on endiselt Eesti karjades sagedaselt esinev ainevahetushaigus, mis põhjustab farmidele majanduslikku kahju. Kõrgetoodanguliste lehmade ratsioon on tihti väga energiarikas ja vatsale üsna koormav. Pidev toimetulek suure koguse tärklise ja suhkrutega tekitab atsidoosi ja seeläbi piima- ja rasvatoodangu langust, laminiiti ning probleeme sigivuse ja karjas püsimisega. Atsidoosiga seotud riske on vaja maandada ning siin tuleb appi uus toode CALSEAPOWDER.


Mineraalirikas vetikapulber

CALSEAPOWDER, täiesti looduslik ja naturaalne toode, osaleb lehma organismis kahe olulise funktsiooni täitmisel. Esiteks on see väga hea lahustuvuse ja biosaadavusega kaltsiumi allikaks ja teiseks, tänu ainulaadsele struktuurile, toimib vatsapuhvrina.

Nii saab lehm vajaliku koguse kaltsiumit ning pääseb atsidoosiga seotud valust ja ebamugavusest. Farmer saab aga kvaliteetset piima ja vabaneb muredest.

Punase korallvetika struktuurFotol: Tootel on kärjetaoline struktuur

Lithothamnium calcareum'i ehk punase korallvetika kärjetaoline poorne struktuur võimaldab head lahustuvust ja kaltsiumi omastatavust. Seesama struktuur aitab vatsas siduda liigseid happeid, luues sobiva elukeskkonna kiudu lagundavatele bakteritele.

Parem kiu seede = parem söödaväärindus.

Lisaks kaltsiumile sisaldab punavetikas ka hästi lahustuvat magneesiumit, rauda, tsinki, vaske ja veel mitmeid mikroelemente. Tänu mineraalelementidele ja heale vatsapuhverduse võimele on CALSEAPOWDER suurepärane abivahend kuumastressiga toimetulemisel.


Sooda toime vatsas

Sooda on lüpsilehma söötmisel lisaks heale puhverdusvõimele oluline naatriumi allikas ja katiooni-aniooni bilansi (KAB) tõstja. Eriti laktatsiooni alguses on vaja ratsiooni KAB viia tugevalt positiivseks ning seetõttu ei tohi sooda lüpsilehma ratsioonist kindlasti välja jääda.

Sooda toime vatsas langeb tugevalt peale kahte tundi. CALSEAPOWDER seevastu saavutab selleks ajaks oma maksimaalse puhverdusvõime, mis kestab kuni 6 tundi.

Vatsa pH muutus ajas
Joonis. Sooda ja Calsea pulbri toimeaeg vatsas.

Vatsa pH reguleerimise seisukohalt on sooda mõju pigem kiire ja lühike võrreldes CALSEAPOWDER’iga, mille toime avaldub aegasemalt, kuid kestab pikalt ja stabiilselt. Sooda kiire reageerimine ja CALSEAPOWDERi pikaajaline toime annavad kokku suurepärase tulemuse ning täiustavad teineteist lüpsilehma ratsioonis ideaalselt.

CALSEAPOWDER on sobilik kasutamiseks ainsa kaltsiumi allikana. Samas, atsidoosi ennetamiseks ning lehmade vatsa ja organismi happesuse tasakaalu hoidmiseks soovitame kasutada kombinatsiooni sooda + CALSEAPOWDER.

Söödameistri valmissegu soodaga

NB! Söötmise lihtsustamiseks kasuta Söödameistri abiga tehtud CALSEAPOWDERI ja sooda 50/50 valmissegu. Lihtne, kiire, tõhus!

Vaata veel