Uudis! Uus pallikile TrioWrap LOOP - kuni 43% väiksem süsiniku jalajälg

Trioworld

TrioWorld koos Baltic Agroga on Eestimaa põllumeestele pakkumas uut pallikilede tootesarja LOOP, mis on toodetud taaskasutatud graanulist. Viimased uuringud Euroopas näitavad, et vaid 35% tarbimisjärgsest plastist taaskäideldakse, 42% läheb põletusjaamadesse ja 23% prügimägedesse. Põllumajandusplasti taaskasutus on oluline, et tagada jätkusuutlikkus ja vähendada koormust looduskeskkonnale.

AUTORIST Artikli on kirjutanud Baltic Agro silotarvikute ja maisiseemnete tootejuht Kusti Aavik.

 

Maailma suurimal põllumajandusnäitusel Agritechnica 2019 esitles TrioWorld esimest, tarbimisjärgselt taaskasutatud (PCR) plastigraanulist toodetud LOOP tootesarja. 2023. aasta Agritechnica messil esitleti juba tervet tootevalikut põllumajandusse, mille valmistamiseks kasutatakse 30% tootest taaskasutatud graanulit.

Tänaseks on LOOPi pallikiledega edukalt tehtud enam kui viis miljonit silopalli.


Tuleviku silokile

„Me usume, et see on tuleviku silokile“ ütles Anders Larsson, põllumajanduslike kilede tootejuht TrioWorldis. „Sileerumise kvaliteet ja kile omadused on ennast tõestanud ning on samal tasemel meie klassikalise TrioWrap silokilega. Fakt, et üle viie miljoni silopalli on edukalt valmistatud meie taaskäideldud kilest tehtud tootega, näitab, et see tõesti töötab,“ sõnas ta.

Triowrap Loop

Kasutatud silokile käitlemine uueks silokileks vähendab tootmise mõju kliimale. Sõltuvalt tootest on võimalik vähendada süsinikujalajälge kuni 43%, võrrelduna tavalise silokile kasutusega.

Triowrap Loop

Jäätmeringluse tagamine silokile tootmisel

Mis muudab TrioWorldi taaskäideldud kilest tootevaliku eriliseks, on selle päritolu. Toote valmistamiseks kogutav kilejääde on kasutatud silokile, mis tähendab, et toimub täielik ringlus tootmisest kuni taaskasutuseni. TrioWorld nimetab seda protsessi inglisekeelse sõnaga LOOP, mis tähendabki ringlust.

Triowrap LOOP

Tagamaks ühtlane ja kontrollitav materjali kvaliteet on TrioWorld Euroopas käivitanud kolm taaskäitlustehast, mis koguvad ning töötlevad kasutatud silokile. Tänu sellele saavutatakse taaskäideldud tootel samad omadused nagu tavatootel. Jätkuvad investeeringud tagavad, et tulevikus toimuks kasutatud silokile kogumine veelgi suuremas mahus. 

"Oleme õnnelikud, et kliendid on saanud aru silokile taaskäitlemise vajadusest ja on kaasa tulnud meie ideega muuta kogu tooteportfell 2025. aastaks vähemalt 30% ulatuses tarbimisjärgselt taaskasutatud silokilel (PCR) põhinevaks," teatas Larsson.

Mis on TrioWorld?

TrioWorld on maailma juhtiv palli- ja augukilesid tootev ettevõte, mis asutati 1965. aastal Smålandsstenaris, Rootsis. Nad on keskendunud aina innovatiivsemate ja jätkusuutlikumate lahenduste arendamisele, kasutades tootmises taaskasutatud materjale ning investeerides üha enam taaskäitlemise tehastesse, et seeläbi kontrollida kogu tootmisprotsesse ja toodete kvaliteeti.

Lisaks põllumajanduslikule plastile toodab TrioWorld tööstus-, transpordi- ja meditsiinisektori jaoks vajalikke tooteid.


TrioWrap LOOP nüüd saadaval ka Eesti turul 

Baltic Agro ja TrioWorld on juba aastakümneid teinud tihedat koostööd, pakkudes Eesti turule preemiumkvaliteediga silokilesid. Alates sellest aastast pakub Baltic Agro ka TrioWorldi poolt taaskasutatud kilest toodetud TrioWrap LOOPi. TrioWrap LOOP sisaldab 30% tarbimisjärgset plasti (PCR) ning võrrelduna Eesti põllumeeste poolt seni kasutatud TrioWrap kilega on selle süsinikujalajälg 29% väiksem.

Küsi lisainfot ja pakkumist Baltic Agro loomakasvatuse müügiesindajatelt >>>

Baltic Agro soovitab

 

Generic placeholder image

TrioWrap LOOP - töökindel ja jätkusuutlik valik

TrioWrap Loop on täielikult taaskasutatav, sealhulgas pakend! Koguge ja sorteerige plastjäätmed pärast kasutamist ümbertöötlemiseks.

Generic placeholder image

AIV silokindlustuslisand

AIV silokindlustuslisandite kasutamisel on väga palju eeliseid, mida on aastate vältel tõestatud paljude teadusuuringutega ja mida kinnitavad ka loomakasvatajate kogemused.

Prev Next