Elatus Era

Elatus Era on kaitsev ja raviv süsteemse toimega fungitsiid erinevate teraviljahaiguste kasvuaegseks tõrjeks suvi- ja talinisul, suvi- ja taliodral, suvi- ja talitritikalel ning talirukkil.

Toime

Bensovindiflupüür on Syngenta poolt loodud uus toimeaine, millel on tugev kaitsevõime seenhaiguste vastu ja mis seetõttu annab parima tulemuse ennetaval haigustõrjel. Raviv mõju on piiratud, kuigi toimeaine pidurdab rakkudevahelise mütseeli kasvu. Bensovindiflupüür jaotub taimes ühtlaselt, pakkudes tugevat ja pikaajalist kaitset ning mõjudes erinevate teraviljahaiguste vastu. Protiokonasool on laia toimespektriga süsteemne fungitsiid, millel on nii profülaktiline, kaitsev kui raviv toime. Kahe toimeaine kombinatsioon on eriti tugeva toimega kõrreliste helelaiksuse ja roostete vastu.

Elatus Era toimespekter

Nisu nisu kollane rooste, nisu pruunrooste, kõrreliste helelaiksus lehtedel ja pähikul, fusarioos, nisu-pruunlaiksus
Oder odra-võrklaiksus, äärislaiksus, ramularioos, odra-leherooste
Rukis roosted, kõrreliste helelaiksus lehtedel ja pähikul, äärislaiksus
Tritikale roosted, kõrreliste helelaiksus lehtedel ja pähikul, äärislaiksus, nisu-pruunlaiksus

Kasutamisjuhend

Kulunorm on 0,75-1,0 l/ha. Nisu-pruunlaiksuse tõrjeks kasutada kulunormi 1,0 l/ha. Vee kulu 200-400 l/ha. Lubatud on kasutada 1 kord hooaja jooksul, ooteaeg 42 päeva.

Nisu, rukis, tritikale

Pritsida viljatupe avanemisest kuni õitsemise lõpuni (BBCH 40-69). Parim aeg fusarioosi tõrjeks on õitsemise algusest õitsemise lõpuni (BBCH 61-69).

Oder

Kasutada viljatupe avanemisest kuni pea loomise lõpuni (BBCH 40-59).


Vee kogus 200-400 l/ha
Toimeaine 75 g/l bensovindiflupüür, 150 g/l protiokonasool
Pakend 5 l, emulsioonikontsentraat
Tootja Syngenta Crop Protection AG