Poleposition 300 EC

POLEPOSITION 300 EC on laia toimespektriga fungitsiid, mis aitab kaitsta kõrsi, lehti ja viljapäid erinevate haiguste eest suvi- ja talinisul, durum nisul, suvi- ja taliodral, suvi- ja talikaeral, suvi- ja talirukkil, suvi- ja talitritikalel ning haiguste vastu suvi- ja talirapsil ning suvi- ja talirüpsil.

Toime

Protiokonasool on süsteemne, väga laia toimespektriga fungitsiid,  mis pidurdab seenpatogeenide rakuseinte ehitust ja koniidide moodustumist. Protiokonasoolil on taimehaigusi ennetav, raviv ja tõrjuv toime. Väga tõhus teraviljadel ja rapsil levivate enim kahju tekitavate haiguste vastu.

POLEPOSITION 300 EC toimespekter
Nisu: nisu kollane rooste, helelaiksus lehtedel, helelaiksus viljapeadel, pruunrooste, nisu-pruunlaiksus, kõrreliste jahukaste, fusarioosid.
Oder: odra-leherooste, odra-võrklaiksus, kõrreliste äärislaiksus, kõrreliste jahukaste, fusarioosid.
Kaer: kaera-pruunlaiksus, kroonrooste, fusarioosid.
Rukis: kõrreliste äärislaiksus, pruunrooste, kõrreliste jahukaste, fusarioosid.
Tritikale: kõrreliste äärislaiksus, helelaiksus viljapeadel, nisu kollane rooste, helelaiksus lehtedel, kõrreliste jahukaste, nisu-pruunlaiksus, pruunrooste, fusarioosid.
Raps ja rüps: ristõieliste valgemädanik, ristõieliste kuivlaiksus.

 

Kasutamisjuhend

Suvi-ja taliteraviljad: kulunorm on 0,33 – 0,65 l/ha ning hooajal on lubatud pritsida maksimaalselt 2 korda. Pritsimisvaheline inervall 14 päeva. Maksimaalne kulunorm hooajal on 1,3 l/ha. Ooteaeg: 35 päeva. Vee kulunorm 200-400 l/ha.

Suvi-ja taliraps ning rüps: kulunorm on 0,3 – 0,6 l/ha ning hooajal on lubatud pritsida maksimaalselt 1 kord. Maksimaalne kulunorm hooajal on 0,6 l/ha. Ooteaeg: 56 päeva. Vee kulunorm 200-400 l/ha.

POLEPOSITION 300 EC-d on lubatud kasutada rapsi ja rüpsi õitsemise ajal. Pritsitakse hommiku- ja õhtutundidel, kui mesilaste ja teiste kasulike putukate aktiivne lendlus pole veel alanud või on juba lõppenud.

Kõrvaliste isikute ja elanike kaitsmiseks kasutada triivi vähendavaid otsakuid või pidada kinni mittepritsitavast puhvertsoonist vähemalt 5 m elurajoonidest ja avalikest kohtadest, teedest ja avalikest asutustest.

 

POLEPOSITION 300 EC kasutamine teraviljadel koos LEANDER-iga

Koos kasutamisel saavutatakse tugev raviv ja kaitsev toime. Kahe fungitsiidi segu hävitab tugevalt patogeenid nende kõigis arenguetappides ning uued infektsioonid hävitatakse enne, kui nad jõuavad levima hakata. Mõlemad fungitsiidid suurendavad üksteise efektiivsust teraviljadel ja rapsidel peamiste haiguste vastu.

Segu on väga tõhus teraviljadel jahukaste, viljapeade helelaiksuse, silmlaiksuse, hariliku kõrrerooste, nisu-pruunlaiksuse ja äärislaiksuse vastu.

POLEPOSITION® 300 EC kulunorm on segus 0,33-0,65 l/ha ning LEANDER®-il 0,25-0,5 l/ha. Pritsitakse üks kord hooaja jooksul kasvufaasis BBCH 30-55. Ooteaeg: 42 päeva.

Sobib kasutamiseks T0, T1, T2.

POLEPOSITION 300 EC ja LEANDER-i koos kasutamine on suurepärane valik, kui kasvatatakse jahukastele vastuvõtlikke nisu- ja odrasorte. Erinevatest fungitsiidigruppidest toimeained kontrollivad efektiivselt haiguste levikut teraviljades. Taimed on patogeenide eest kaitstud 3-4 nädalat.

POLEPOSITION 300 EC ja LEANDER-i koos kasutamise kohta loe lähemalt.

 

Vee kogus 200-400  l/ha
Toimeaine protiokonasool 300 g/l 
Pakend 5 l, emulsioonikontsentraat
Tootja Adama