Leander

Leander on süsteemne fungitsiid seenhaiguste tõrjeks nisul, odral, tritikalel, rukkil ja kaeral.

Toime

Leander sisaldab toimeainena fenpropidiini, mida iseloomustab iseäranis hea kaitsev ja raviv toime jahukaste vastu. Fenpropidiin on mitmetoimeline fungitsiid, millele on omane väga madal oht resistentsuse tekkeks. Leanderi kasutamisel paagisegus erineva toimemehhanismiga fungitsiididega aitab fenpropidiin vähendada jahukastel nende fungitsiidide vastu resistentsuse väljakujunemise ohtu.

Toode on samuti efektiivne roostete, äärislaiksuse ning osaliselt kõrreliste võrklaiksuse ja helelaiksuse vastu lehtedel. Fenpropidiin imendub taimede roheliste osade kaudu ning levib süsteemselt kogu taimes, kaitstes seega ka taime kasvavaid osi. Fenpropidiin imendub kiiresti ja on aktiivne ka madalatel temperatuuridel (+5°C). Sõltuvalt ilmastikutingimustest ja toote kulunormidest annab ta taimedele kaitse 3–4 nädalaks.

Kasutamisjuhend

Leanderit soovitatakse kasutada teise kõrresõlme moodustumisest kuni loomise keskpaigani (BBCH 32-55), esimeste haigussümptomite ilmnemisel. Haigusõrnade sortide puhul on soovitatav ennetav pritsimine. Vihm 1-2 tundi pärast pritsimist fungitsiidi efektiivsust enam ei mõjuta.

Kulunorm: 0,25–0,75 l/ha. Soovitatav veekogus on 100–300 l/ha, tiheda taimiku korral kasutada suuremat veekogust. Maksimaalne kasutuskordade arv on 2. Pritsimiste vahele peab jääma vähemalt 14 päeva. Koristuseelne ooteaeg pritsimise järel: 42 päeva.

Leanderit soovitatakse lisada teistele fungitsiididele, et parandada nende efektiivsust jahukaste vastu ja vähendada resistentsuse kujunemise ohtu. Teiste fungitsiididega segus jahukaste vastu kasutades piisab Leanderi kulunormist 0,25–0,5 l/ha.

Vee kogus 100-300 l/ha
Toimeaine fenpropidiin 750 g / l 
Pakend 5 l, emulsioonikontsentraat
Tootja Adama