Input Triple

Input Triple on süsteemne fungitsiid võrseid ja lehti kahjustavate haiguste vastu tali- ja suvinisul, tali- ja suviodral, talirukkil ning suvi- ja talitritikalel.

Toime

Input Triple sisaldab kolme toimeainet, mis kuuluvad erinevatesse keemilistesse klassidesse ning mõjutavad haigustekitajat erineval viisil.

Prokinasiid toimib eriti tõhusalt teravilja jahukaste vastu. On väga tõhusa ennetava ehk profülaktilise mõjuga, kuid ei oma ravivat ehk kuratiivset toimet. Toimeviis jahukaste haigustekitajale on erinev teistest toimeainetest ning seetõttu on prokinasiid oluline resistentsuse tekkimist vältiva abinõuna.

Protiokonasool on süsteemne fungitsiid, mis takistab seene niidistiku väljaarenemist. Protiokonasool on tugeva ennetava ja raviva toimega paljude taimehaiguste vastu. Eriti efektiivne on protiokonasool jahukaste ja nisu-helelaiksuse vastu lehtedel, samuti nisu-pruunlaiksuse, silmlaiksuse, odra-võrklaiksuse ja äärislaiksuse vastu teraviljadel.

Spiroksamiin mõjub jahukaste vastu süsteemselt, nii ennetavalt kui ravivalt. Lisaks toimib spiroksamiin roostehaiguste, odra-võrklaiksuse, äärislaiksuse ja nisu-helelaiksuse vastu lehtedel.

Kasutamisjuhend

Input Triple toimib põhiliselt ennetavalt ja seetõttu tuleb kasutada enne haiguslaikude nähtavat lööbimist taimedel. Kuid Input Triple peatab ja takistab haiguste edasi arenemist ka siis, kui seda pritsitakse haigustest juba tabandunud taimedele.

Kulunorm: 0,75 l/ha.

Silmlaiksuse tõrjeks pritsitakse enne haigustunnuseid või hiljemalt esimeste haigustunnuste ilmnemisel lehtedel; kõrsumise algusest teise kõrresõlme moodustumiseni (BBCH 30–32). Lehti kahjustavate haiguste tõrjeks pritsitakse ennetavalt või esimeste haigustunnuste tuvastamisel kõrsumise algusest kuni ohete ilmumiseni (BBCH 30–49).

Input Triple pakub ennetava pritsimise ja ettenähtud kulunormi kasutamise korral kaitset haiguste eest vähemalt 3-4 nädalat.

Maksimaalselt on lubatud kasutada 1 kord kasvuperioodil. Vihmakindlus 30 minutit pärast pritsimist.

 

Vee kogus 150-400  l/ha
Toimeaine prokinasiid 40 g/l, protiokonasool 160 g/l, spiroksamiin 200 g/l
Pakend 5 l, emulsioonikontsentraat
Tootja Bayer