Flight Forte

Herbitsiid taliteraviljadel kaheiduleheliste ja kõrreliste umbrohtude tõrjeks.

Toime

Toimeaine pendimetaliin imendub peamiselt juurte kaudu ja blokeerib raku jagunemise, mistõttu taime pikkuskasv ja juurte arenemine peatub. Peale pritsimist ja enne suremist muutuvad tundlikud taimed üldiselt tumerohelisemaks ja kompaktsemaks.

Toimeaine pikolinafeen imendub läbi lehtede ja juurte, tõkestades karotenoidide biosünteesi. Karotenoidid väldivad valges klorofülli lagundamist ja kui see kaitse on pikolinafeeni kasutamisega eemaldatud, on tulemuseks lehtede pleekimine.

Flight Forte on efektiivne mitmetele kaheidulehelistele ja lisaks ka kõrrelistele umbrohtudele. Flight Forte omab eriti tugevat mõju põldkannikesele, murunurmikale ja liikidele, mis kuuluvad kareleheliste sugukonda, nagu põld-lõosilm. 

Kasutamisjuhend

Kaheiduleheliste umbrohtude (sh isekülvanud rapsi) tõrjumiseks taliteraviljadel pritsida kulunormiga 1,5-2,5 l/ha. Murunurmika esinemisel kasutada kulunormi 2,0-2,5 l/ha. Flight Forte’t tuleb kasutada sügisel taliteraviljade tärkamise kasvufaasis 11–13 (arenenud on 1. kuni 3. leht). Parim tulemus saadakse varasel pritsimisel piisava mullaniiskuse korral.

Kuigi niiske muld suurendab efektiivsust, tuleb Flight Forte’t alati kasutada varakult kasvuhooaja alguses, sõltumata mulla niiskusest. Flight Forte valguse käes ei lagune, mistõttu toode töötab endiselt ka pärast kuiva perioodi. Kuna preparaat imendub põhiliselt juurte kaudu, võib pritsimist teha niiskel perioodil. Kui Flight Forte’t kasutatakse koos teiste herbitsiididega, on tähtis kontrollida segupartnerite nimekirja seoses pritsimise järgse vihmakindluse ajaga.

Lubatud on pritsida 1 kord kasvuhooaja jooksul.

Flight Forte efektiivsus võib väheneda suure orgaanilise aine sisaldusega muldades, kuna orgaanika võib toimeained siduda. Suur kogus põhku võib põhjustada toote ebaühtlast jaotumist ja järelikult ebaühtlast umbrohu tõrjet.

Paagisegud

Flight Forte’t võib segada Boxer®’i ja mikrotoitainetega.

Vee kogus 150–300 l/ha
Toimeaine pendimetaliin 320 g/l (28,8% kaalust), pikolinafeen 16 g/l (1,4% kaalust)
Pakend 10 l, suspensioonikontsentraat
Tootja BASF