Sekator OD

Sekator OD on kaheiduleheliste umbrohtude tärkamisjärgseks tõrjeks nisul, odral, rukkil ja tritikalel. Ei sobi kasutamiseks kaeral.

Toime

Herbitsiid imendub umbrohu taimedesse peamiselt lehtede, aga ka juurte kaudu ja levib kiiresti kogu taimesse. Toime ilmneb 7-10 päeva jooksul taimede kolletumise ja närbumisena.

Tundlikud umbrohud: põldsinep, vesihein, iminõgesed, valge hanemalts, põld-varsapõlv, põldmagun, põldohakas (kuni 15 cm kõrge), kare kõrvik, virn, mailased, linnu- ja kirburohud, konnatatar, kesalill, põldrõigas, harilik nälghein, tähkjas rebashein, harilik hiirekõrv, põld-litterhein, võõrkakar, rapsi isekülv.
Keskmise tundlikkusega umbrohud: põldkannike, harilik ristirohi, hiireherned, harilik punand.
Vastupidavad umbrohud: kõrrelisete liigid.

Kasutamisjuhend

Parim toime herbitsiidiga saadakse, kui pritsitavad umbrohud on 2–4 pärislehe faasis. Sekator OD'd võib kasutada, kui ööpäevane keskmine õhutemperatuur on üle +5 C°. Preperaat on vihmakindel 2 tundi pärast pritsimislahuse kuivamist lehtedel. Üldjuhul ei ole Sekator OD'le vaja lisada kleepainet. Kleepaine lisamine võib siiski parandada preparaadi toimet, kui ilmastikutingimused on umbrohtude kasvuks ebasoodsad ning taimede ainevahetus aeglane (põud, madal temperatuur). Sekator ei ole mõeldud kasutamiseks liblikõieliste allakülviga teraviljades.

Lubatud on pritsida 1 kord hooaja jooksul.

Talinisu, talioder, rukis, tritikale

Kulunorm 0,1-0,15 l/ha. Pritsitakse kevadel, kui vegetatsioon on alanud ja umbrohud tärganud.

Suvinisu, suvioder

Kulunorm 0,1–0,15 l/ha. Kõrgem norm on soovituslik, kui õhutemperatuur on madal või kui umbrohtudel on arenenud mitu pärislehte. Suviotra ja -nisu pritsitakse Sekator OD'ga, kui kõik umbrohud on tärganud. Kultuuri seisukohalt on lubatud pritsimisaeg kolme lehe faasist kuni lipulehe ilmumiseni (BBCH 13-37).

Paagisegud

Sekator OD'd võib segada teiste herbitsiididega, samuti fungitsiidide ja insektitsiididega ning mineraalväetistega. Mõnel juhul on otstarbekas lisada Sekator OD'le teisi herbitsiide:

  • Sekator OD 0,15 l /ha + MCPA 0,5 l/ha, kui pikka aega on olnud põud ning malts on üle 20 cm kõrge või rukkilillel on rohkem kui 4-6 lehte;
  • Sekator OD 0,15 l /ha + Puma Universal 1,0 l/ha, tuulekaera ja/või rukki-kasteheina tõrjeks.
Vee kogus 200-300 l/ha sõltuvalt pritsimistingimustest
Toimeaine amidosulfuroon 100 g/kg, metüüljodosulfuroon-naatrium 25 g/l, mefenpüür-dietüül 250 g/l (kultuurtaimede kaitseks)
Pakend 1 l, 5 l õlidispersioon
Tootja Bayer CropScience