Primus XL

Primus XL on selektiivne tärkamisjärgne herbitsiid laialeheliste umbrohtude tõrjeks nisul, odral, talitritikalel, talirukkil, kaeral, kõrreliste heintaimede karjamaadel ja seemnepõldudel, kõrrelistel heintaimedel loomasöödaks.

Toime

Primus XL logoPrimus XL on süsteemne herbitsiid. Ta sisaldab kahte toimeainet: florasulaami ja fluroksüpüüri. Florasulaam on atsetolaktaadi süntaasi inhibiitor (ALS), mis takistab taimel oluliste aminohapete tootmist. Fluroksüpüüril on vastuvõtlikele taimedele auksiinilaadne toime, mis põhjustab taimede kasvu pidurdumist.
Mõlemad toimeained põhjustavad vastuvõtlike taimeliikide hukkumise.

Kasutamisjuhend

Primust võib kasutada juba alates 5°C juures. Taliteravilju võib töödelda niipea, kui taimed kevadel tärkama hakkavad. Mitte pritsida põua, väga kuuma (üle 25 °C) või külma ilmaga. Mitte pritsida pakase ajal ega vahetult pärast öökülmasid.

Kulunorm on 0,75-1,0 l/ha. Täisnorme kasutada juhul, kui põllul on palju linnu- ja kirburohtu, põldkannikest või harilikku punandit. Põldohakas peab pritsimiseks olema tärganud. Väga rohke esinemise korral on ohakate tõrjeks soovitatav paagisegule lisada MCPA. Kui põllul esineb roomavat madarat ehk virna, tuleks kasutada paagisegus diklorpropi ja mekopropi sisaldavaid herbitsiide.

Preparaati võib kasutada 1 kord kevadel. Parema efekti saavutamiseks on soovitatav teha paagisegu Granstar Preemia 50 SX ja märgajaga. Paagisegu parandab toimet virnale, kesalillele, kõrvikutele, harilikule linnukapsale, põld-lõosilmale, erilehisele linnurohule ja raudnõgesele. Samuti on ta efektiivne juba madalatel temperatuuridel, 3-5 °C.

Ooteaeg kõrreliste heintaimede karjamaadel ja kõrrelistel heintaimedel loomasöödaks on 7 päeva. 

Primus XL ei tohi kasutada ristiku, lutserni või teiste liblikõieliste allakülvides. 

Tali- ja suviteraviljad

Taliteraviljad pritsitakse varakevadel kasvuperioodi alguses, kui umbrohud on idulehtede faasis. Suviteraviljade pritsimisaeg on alates 2-4 lehe faasist kuni kõrsumise alguseni, kui umbrohud on tärganud.

Kultuur Granstar Preemia Märgaja Primus XL
Taliteravili 22,5 - 30 g/ha 50 ml/100 l veele 0,75 l/ha
Suviteravili 15 - 22,5 g/ha 50 ml/100 l veele 0,75 l/ha
Vee kogus 100-200 l/ha sõltuvalt pritsimistingimustest
Toimeaine fluroksüpüür 100 g/l, florasulaam 5 g/l
Pakend 5 l, suspensioonemulsioon
Tootja Dow AgroSciences