Linati 800 EC

Linati 800 EC on herbitsiid lühiealiste kõrreliste ja lühiealiste kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks talinisul, taliodral, rukkil, talitritikalel, kartulil, hernel, põldoal ja köömnel.

Toime

Toimeaine prosulfokarb absorbeerub juurte ja lehtede kaudu ning liigub kiiresti kasvukuhikutesse. Prosulfokarb pidurdab lipiidide sünteesi, mille tulemusel rakkude elutegevus katkeb ja umbrohi hävineb.

Kasutamisjuhend

Talinisul, -rukkil, -tritikalel ja -odral kasutatakse peale külvi, enne teraviljade tärkamist kuni esimene kõrvalvõrse on nähtav (BBCH 00-21). 

Tärkamiseelne pritsimine võib aeglustada kultuuri tärkamist. See mõju on ajutine ning ei mõjuta ebasoodsalt kultuuri saaki. Kasutada kuni umbrohtude 2. pärislehe faasini.

Vihmakindlus saabub 1 tund pärast pritsimist. Hooajal on lubatud pritsida 1 kord.

NB! Mitte külvata uba 12 kuu jooksul pärast Linati-ga pritsimist.

Tärkamiseelne kasutamine teraviljadel

Kulunorm 3 l/ha.
Kasutades enne teraviljade tärkamist, on tundlikud järgmised umbrohud (efektiivsus > 85): rukki-kastehein (efektiivsus > 90%), murunurmikas, vesihein, roomav madar ehk virn, mailased, iminõgesed, raiheinad, aas-rebasesaba. Keskmiselt tundlikud (efektiivsus 60 -85%) on kesalill ja põldkannike.

Tärkamisjärgne kasutamine teraviljadel

Kulunorm 3 l/ha.
Kasutades tärkamise järgselt, kuni teravilja 3 lehe staadiumini, on tundlikud järgmised umbrohud (efektiivsus > 85): rukki-kastehein (efektiivsus > 90%), murunurmikas, harilik hiirekõrv, põld-litterhein. Keskmiselt tundlikud (efektiivsus 60 -85%) on roomav madar ehk virn, mailased, vesihein ja raps võõrkultuurina.

Vee kogus 200-400 l/ha 
Toimeaine 800 g/l prosulfokarb
Pakend 10 l, emulsioonikontsentraat (EC)
Tootja Syngenta