Phylgreen boori ja molübdeeniga

8. aprill 2022
Pruunvetika Ascophyllum nodosumi kasvukohas

Mis on Phylgreen?

Phylgreen on looduslik biostimulaator, mis on valmistatud Iirimaa looderannikult kogutud pruunvetikast Ascophyllum nodosum. See liik kasvab ookeani külmades rannikuvetes küllaltki ekstreemsetes tõusu ja mõõna tingimustes. Seetõttu sünteesib Ascophyllum nodosum teiste vetikaliikidega võrreldes rohkem mitmesuguseid aktiivaineid, mis aitavad äärmuslikes ja muutlikes keskkonnatingimustes (näiteks suvel mõõna ajal kuivus ja kuumus; tõusu ajal külm vesi) elus püsida.

Ascophyllum nodosumi lähivaadeAscophyllum nodosumit lõigatakse käsitsi, vahetades hoolikalt koristusalasid, et kaitsta ookeani ökoloogilist mitmekesisust ja kindlustada järjepidev populatsiooni uuenemine. Toode saadakse nn õrna ekstraheerimise (Gentle Extraction GLT®) teel madalal temperatuuril. Selle protsessi käigus säilivad kõik vetikas sisalduvad toimeained.

Mis on Phylgreen B-Mo?

Phylgreen B-Mo on rikastatud boori ja molübdeeniga ning on ideaalne lahendus nende elementide defitsiidi vältimiseks ja korrigeerimiseks ebasoodsate keskkonnatingimuste korral. Ascophyllum nodosumi koostisosad (vitamiinid, liitsuhkrud, antioksüdandid, mannitool, aminohapped, makro- ja mikroelemendid) aitavad tõsta taimede vastupidavust abiootilisele stressile ning parandada taimede ainevahetust, soodustades taimede õitsemist, tolmlemist ja viljade moodustumist (tootes sisalduvad liitsuhkrud aitavad taimes toiteelemente, sh boori, laiali viia).

Phylgreen B-Mo on sobiv neile kultuuridele, mis vajavad rohkem boori, näiteks rapsile ja kaunviljadele. Toote soovituslik kulunorm on 2-3 l/ha (1 l Phylgreen B-Mo = 120 g boori).

Katsetulemused

Esmakordselt katsetasime Phylgreen B-Mo’d 2019. aastal mahetootmises põldherne kasvatamisel, kus võrdlesime Phylgreen B-Mo’d tavapärase boor-molübdeen preparaadiga Tradebor Mo. Mõlemas katsekohas tõi Phylgreen B-Mo kasutamine enamsaaki: Tartumaal 360 kg/ha, Läänemaal 300 kg/ha.
Lisainfo nende katsete kohta

2021. aastal katsetasime Phylgreen B-Mo’d tavatootmises. Katse toimus Viljandimaal, ettevõttes Paugo Põld OÜ.

Kultuur ja sort: taliraps DK Impression CL
Külviaeg: 15.08.2020
Külvisenorm: 50 id/m2
Eelvili: suvioder

Katses võrreldi omavahel Phylgreen B-Mo 1,5 l/ha ning Tradebor Mo 1,5 l/ha mõju talirapsi saagikusele. Katses tõi Phylgreen B-Mo enamsaagi 430 kg/ha ning 262 €/ha enamtulu võrreldes Tradebor Mo'ga.

Lisasaak Phylgreen B-Mo kasutamisel

Tartumaal ettevõttes Andrus Nõmmisto FIE viidi 2021. aastal läbi katse talirapsil, kus Phylgreen B-Mo kõrvutati Detera Boroniga. Siinjuures on oluline märkida, et Detera Boron ei sisalda molübdeeni. Seega oli selles katses muutujaks ka molübdeen. Katse tulemusena tõi Phylgreen B-Mo 560 kg/ha enamsaaki ja 288 €/ha enamtulu võrreldes Detera Boroniga.

Vaata veel

Generic placeholder image

Talirapsi kevadised tööd

Loe soovitusi kevadiseks taimekaitseks

Generic placeholder image

Oa ja herne kevadtööd

Millele pöörata tähelepanu enne ja vahetult pärast külvi

Prev Next